×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Liekam bēdu zem akmeņa, pāri ejam dziedādami! “LA” svētku apskats (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Autores: Vita Krauja, Anita Bormane

“Mēs esam spēcīgi!”, “Mūsu vidū “kritušo” nav!”, “Nolēmām iet gājienā, jo nevarējām bērniem un paši sev atņemt šo tik emocionāli piepildīto brīdi” – šādi un līdzīgi argumenti izskanēja, vakar “LA” sarunājoties ar XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiena dalībniekiem. Pēc tam, kad sestdienas vakarā Mežaparka Lielajā estrādē daļa bērnu sāka ģībt, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nolēma gājienu atcelt, galīgo izšķiršanos tomēr atstājot dalībnieku rokās. Šāda ministres nostāja izbrīna.

Un gājiens vakar notika – nebijušā emocionālā pacēlumā, kā krāšņs svētku nedēļas noslēguma akords ar gavilēm, dziesmām, dejām, krāšņos tērpos vijoties no Vecrīgas līdz Dailes teātrim. Finālā svētku dalībniekus – gājienā piedalījās 98% – no tribīnēm sveica svētku virs­vadītāji, virsdiriģenti, arī­dzan Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tautastērpā.

Vakar noslēguma koncertā Lielajā estrādē, uzrunājot dalībniekus un skatītājus, Raimonds Vējonis izteica pateicību par izturību un aicināja: “Nesīsim uz savām mājām, novadiem, pilsētām svētku spilgtākos brīžus ar pārliecību, ka Latvija ir vislabākā!”

Svētdienas rītā notikušajā mirklī ar preses pārstāvjiem ministre M. Seile neslēpa, ka, lemjot par gājienu, izšķirošais bijis viņas viedoklis, jo rīcības komitejā domas dalījušās puse uz pusi. “Mans lēmums balstījās pārliecībā, ka bērnu veselība un drošība ir galvenais. Vēl divpadsmitos naktī daudzi bērni nebija pārbaudīti un negulēja. Bija bažas, ka noguruma spirāle varētu turpināties – ja tas ir notikušā galvenais iemesls,” viņa teica. Lai gan šobrīd oficiāli nav izskanējis neviens cits notikušā iemesls, zināms, ka tikusi veikta arī dzeramā ūdens analīze, kā arī teritorijas apsekošana. Jautāta, vai no notikušā izrietēs arī kādas tālejošākas sekas saistībā ar nākamajiem svētkiem, M. Seile uzsvēra, ka “šis ir arī jautājums par svētku scenārija un atpūtas un mēģinājumu proporcijas pārskatīšanu”.


Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Prātīgi ļaudis saprot, ka, ja gājiens ir atcelts, tad atcelti ir arī visi satiksmes ierobežojumi, ielas mašīnu pilnas, koordinatoru, protams, nav, utt. Svētkos nav vietas patvaļai, ir jāpakļaujas rīkojumiem. To, ka rīkotāji paši nesaprot, ko dara un no rīta atsauks savus rīkojumus, jau nu nevar ne saprast, ne paredzēt.

 2. Bildē redzams, ka gāja arī 2 padomju pionieri ar sarkaniem kaklautiem! 🙂
  .
  Man karstumā nāk virsū ģībonis neatkarīgi no tā cik ēdis vai gulējis vai lietojis šķidrumu … Acīm redzot tāda uzbūve …
  .
  Te nu nevajag grauzt ierēdņus – ja kāds sīcis noliks karoti, iesēdināt centīsies IERĒDNI !!!
  .

  Varbūt vajag pieprasīt dalībniekiem ārsta izziņas, nevis paļauties uz mānijas pārņemtām, slavas kārām “māmiņām” ?
  .
  Bērni “vēlas” to, ko “ieborējušas” “māmiņas !!!!

 3. Jums vajadzēja dzirdēt neapmierinātos Cēsu jauniešus, kuriem bija aizliegts piedalīties svētku gājienā! Pievienojos vakar izskanējušai domai – ja policija būtu aizliegusi “atcelto” gājienu, tad Latvijas televīzijai nāktos translēt “Gulbju ezeru” labāko padomju 70.-80. gadu tradīciju garā (vecākās paaudzes cilvēki atceras, kuros gadījumos TV mainīja programmu un translēja “Gulbju ezeru” …).
  Atbalsts prezidentam Vējonim – svētku gājienam noteikti bija jānotiek!

 4. Rīgas kolektīviem tika AIZLIEGTS iet gājienā. Ja divos naktī saņem šādu īsziņu, un esi pieradis paklausīt, jo tā arī būtu pareizi, ko citu?! Tādēļ arī daudzi negāja, par ko tagad viņiem sāp sirds.

  • Aizliegts jau nu nebija. Vienkārši pateikts ka nebus gājiena . Bet prātīgi ļaudis sazinās savā starpā un paši labāk par ierēdņiem zina ko darīt. Un paši nolemj iet

Draugiem Facebook Twitter Google+