×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

“Lielā Dzintara” arhitekts Gīnke iepazīstina ar ēku savus studentus (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Iestājoties septembrim, ar jaunās Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” ēku tās arhitekts Folkers Gīnke iepazīstināja studentus un darbiniekus no prestižā eksperimentālās arhitektūras institūta ./ studio 3 Insbrukas universitātē, portāls LA.lv uzzināja SIA “Lielais Dzintars”.

Kā stāstīja arhitekts F. Gīnke, jaunā Liepājas koncertzāle tika prezentēta studentiem kā viens no izcilākajiem modernās arhitektūras objektiem Eiropā.

Papildus tai 29 labākie pēdējā gada arhitektūras studiju bakalaura studenti un 7 Insbrukas universitātes eksperimentālās arhitektūras institūta ./ studio 3 pārstāvji tika iepazīstināti arī ar operas namu Snohetta Oslo, Norvēģijā, un vairākiem ievērojamo arhitektu Henning Larsen un Arne Jacobsen veidotiem objektiem.

“Lielais Dzintars” ēka tika nodota ekspluatācijā 12. augustā, patlaban ēkā norit labiekārtošanas darbi tās galveno iemītnieku – Liepājas Simfoniskā orķestra un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas – darba uzsākšanai, pastāstīja SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Geidmane. To ietvaros noritēs arī atkārtotas koncertzāles akustikas pārbaudes, ko septembra vidū kopā ar mūziķiem veiks koncertzāles akustikas veidotājs Prof. K. Millers ar komandu (Müller-BBM, Vācija).

Koncertzāle “Lielais Dzintars” savas durvis apmeklētājiem vērs jau oktobrī, sākoties divarpus mēnešu gariem atklāšanas svētkiem. Kā pirmā ar koncertiem 17. un 18. oktobrī tiks atklāta Kamerzāle. Tam sekos Eksperimentālās skatuves atklāšana ar teātra izrādi 30. oktobrī un Lielās zāles atklāšanas koncerts 6. novembrī ar Liepājas Simfoniskā orķestra, kora “Latvija” un solistu – Elizabete Strida (Zviedrija), Jovita Vaškevičiūte (Lietuva), Mati Turi (Igaunija), Egils Siliņš un Ints Dālderis – dalību, pauda Geidmane.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dālderis atklāšanas koncertā neizklausās pavisam labi! Būs jāapmeklē vēlāki koncerti pez šādas skāņas “piegaršas”.

Draugiem Facebook Twitter Google+