×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Lielā Dzintara spāru svētku koncertu plāno rādīt arī uz ekrāniem brīvdabā (2)

atvars_lakstigala_4

Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala.

Liepājas jaunās koncertzāles “Lielais dzintars” spāru svētku koncertu, kas notiks 30. augustā, plānots pārraidīt arī uz ekrāna brīvā dabā un straumēt internetā, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala.

“Koncerts notiks jaunās koncertzāles kamerzālē, taču vietu skaits ir ļoti neliels, tāpēc nolemts koncertu translēt,” sacīja Lakstīgala. Kā stāsta orķestra galvenais diriģents, kamerzāle patlaban ir pabeigta līdz tā dēvētajai pelēkajai apdarei, un akustika jau ir tuvu gala rezultātam.

Orķestra mūziķi jaunās koncertzāles telpās vēl nav bijuši un pirmo reizi tur ieies vien koncerta dienā, kad būvlaukums tiks sagatavots, lai koncerta norises laikā atbilstu visām drošības prasībām.
“Ir satraukums un neziņa, bet ļoti patīkama neziņa, kas saasina uzmanību un rada pozitīvo adrenalīnu; tās nav bailes, tās nav negatīvas sajūtas, kas bremzē, bet virza,” intervijā “Rietumu radio” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vijolniece Ilze Zariņa. “Tas ir milzīgs notikums – iespēja spēlēt koncertzāles telpās tās spāru svētkos, un mēs esam cerību pilni.”

Arī Lakstīgala stāsta, ka jaunās koncertzāles būvniecība iedvesmo strādāt un studēt skaņdarbu partitūras.

“Vienmēr, paskatoties pa logu, redzu, ka ceļamkrāns strādā un metinātāji metina – domāju, kā es varu tagad atpūsties? Ja tur strādā, man arī vajag. Viņi taču priekš mums strādā, lai mēs varētu muzicēt,” stāsta Lakstīgala. “Tā ir fantastika.”

Jaunās koncertzāles spāru svētku koncertā 30. augustā gaidāms Kārļa Lāča 10. Liepājas koncerta “42,195” pirmatskaņojums, kas būs dubultkoncerts flautai un obojai. Tāpat tiks atskaņots Jura Karlsona skaņdarbs simfoniskajam orķestrim “Koana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …un tad , nākotnē, būs festivāls ” Lielais Dzintars”? Lai veicas, Liepāja!

  2. Lakstīgala diriģēs? ārprāts!

Draugiem Facebook Twitter Google+