Kultūra
Mūzika

“Lielā dzintara” Kamerzāles sezonu atklās šarmantais trio “Art-i-Shock” 16

Lindas Lauvas foto

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šo svētdien, 15. oktobrī, pulksten 16 ar programmu “Vakariņas ar trio “Art-i-Shock”” tiks atklāta Kamerzāles 3. koncertsezona, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Tieši šajās dienās apritēs divi gadi kopš kamermūzikas zāles atklāšanas jeb paša pirmā Liepājas koncertzālē notikušā koncerta.

Trio “Art-i-Shock” – tas ir patīkams pārsteigums un neapsīkstošas enerģijas lādiņš ikkatrā koncertprogrammā. Tas ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem, kura neparastais instrumentu sastāvs – čells, klavieres, sitaminstrumenti – ir unikāls arī Eiropas mērogā.

Kopš trio dibināšanas 2011. gadā tajā spēlē trīs izcilas mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – Liepājā dzimusī pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Kā atzīst mūziķes, ansambļa nosaukumā iekodēta tiekšanās pēc mākslinieciskās pilnības, vēlme klausītājus pārsteigt, iepriecināt un dažreiz pat draudzīgi provocēt.

Trio pirmā uzstāšanās notika “Lielās Mūzikas balvas 2010” pasniegšanas ceremonijā, kur visas trīs mūziķes bija nominētas balvai kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. Kopš šī laika Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Norvēģijā, Albānijā un cituviet klausītāji tikuši iepriecināti ar kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātām programmām.

Šarmantā un meistarīgā trio repertuāru veido plašs mūzikas klāsts – no viduslaikiem līdz mūsdienām. Mūziķes arī aktīvi sadarbojas ar komponistiem un veicina jaunu skaņdarbu tapšanu, tādējādi pilnveidojot un paplašinot oriģinālmūzikas repertuāru čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem. Sešu gadu laikā meistarīgajam trio komponisti veltījuši jau teju divdesmit skaņdarbus.

Savukārt jau pēc mēneša, 13. novembrī, trio prezentēs savu pirmo albumu, kurā iekļauti gan Liepājas koncertā atskaņotie skaņdarbi, gan Zigmāra Liepiņa, Lindas Leimanes, Andra Vecumnieka un Kristapa Pētersona kompozīcijas.

Galerijas nosaukums

LA.lv