Kultūra
Latvijā

Gatavojas “Lielā dzintara” spāru svētkiem 0


Darbi “Lielā dzintara” būvlaukumā.
Darbi “Lielā dzintara” būvlaukumā.
Foto: Liepājas dome.

Liepājas topošajai koncertzālei “Lielais Dzintars” sasniedzot 30 metru augstumu, 30. augustā plkst.19 tiks atzīmēti spāru svētki, portālam LA.lv pavēstīja koncertzāles producente Baiba Bože.

Bože stāsta, ka par godu spāru svētkiem komponists Kārlis Lācis radījis darbu flautai, obojai un orķestrim “Liepājas koncerts 42.195”, kura pirmatskaņojums notiks jaunceltnes Kamerzālē. “Kā zināms, 42.195 ir oficiālais maratona garums, un tā īpašības – mērķtiecība, nepārtraukta kustība, sacensība, attīstība un izaugsme – varam pielīdzināt arī “Lielā Dzintara” šī brīža būvniecības gaitai,” sacīja Bože.

“Skrienot cilvēks ik uz soļa piedzīvo tā saucamo lidojuma fāzi, kad abas kājas ir atrautas no zemes. Lidojums ir arī visbiežāk minētais sajūtu raksturojums pēc garo distanču mērošanas, to pielīdzina ļoti spēcīgai prieka un laimes emociju izpausmei,” savukārt stāsta darba autors.

Otrs skaņdarbs, kas iekļauts spāru svētku koncertā, – Jura Karlsona “Koana”. Koncertā piedalīsies solisti Miks Vilsons (flauta) un Pēteris Endzelis (oboja), Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz spāru svētku koncertu šobrīd pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā; koncerta tiešraidi bez maksas varēs vērot gan brīvā dabā Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” uz lielā ekrāna, gan tiešsaistē radio SWH mājas lapā.

Koncertzāles producente aicina visus koncerta apmeklētājus iepazīties un ievērot drošības noteikumus būvlaukumā.

Bože stāsta, ka spāru svētku koncerts būs viens no noslēdzošajiem pasākumiem šī gada festivālā “Liepājas vasara”, kas aizrit topošās koncertzāles “Lielais Dzintars” gaidīšanas zīmē, pēc kura Liepājas pludmalē norisināsies Senās uguns nakts sarīkojums “Ziemeļu pavasaris”.

LA.lv