×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Liela interese par ekskursiju Gaismas pilī; novērsts arī negadījums (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien Latvijas Nacionālā bibliotēkas (LNB) jaunā ēka – Gaismas pils – vērusi durvis apmeklētājiem un līdz trijiem pēcpusdienā ēku jau bija apskatījuši vairāk nekā tūkstoš cilvēku, portālam LA.lv pavēstīja LNB komunikāciju menedžeris Augusts Zilberts.

Diemžēl ap plkst.13 notika tehniska kļūme ar skatu liftu, kurā tobrīd atradās bibliotēkas apmeklētāji un LNB pārstāvis – ekskursijas gids. Ap plkst.13:25 ēkā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un visi liftā esošie cilvēki tika operatīvi evakuēti.

LNB direktors Andris Vilks atvainojās apmeklētājiem par šo tehnisko negadījumu un norādīja, ka tiek veikta izmeklēšana, pārbaudīti arī visi pārējie lifti, lai novērstu jebkādu iespēju, ka tamlīdzīgas kļūmes varētu atkārtoties. “Esam ļoti pateicīgi apmeklētājiem par pacietību. Gaismas pils turpina darbu, uzņem apmeklētājus šodien, kā arī gaidīs visus interesentus atvēršanas dienu pasākumos rīt un nedēļas nogalē,” uzsvēra Vilks.

“Visos Gaismas pils liftos iestrādāti īpaši sensori, kuri nostrādā, ja pārsniegts lietošanas noteikumos noteiktais svars. Konkrētā lifta skatu lifta kravnesība ir 1600 kg. Šobrīd veicam pārbaudi par negadījumu. Visas turpmākās dienas ēkā dežūrēs lifta uzstādītāju uzņēmuma deleģēts mehāniķis,” akcentēja LNB ēkas ekspluatācijas inženieris Didzis Paegle.

Jau rakstījām, ka no 12. līdz 15. jūnijam LNB rīko īpašu jaunās ēkas stāvu atvēršanas pasākumu “kaskādes”, kura laikā apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar Gaismas pili – gan organizētās ekskursijās un individuāli, gan iesaistoties radošās aktivitātēs. Pirmdien, 16. jūnijā, LNB būs slēgta, bet 17. jūnijā sāks darbu normālā režīmā, uzņemot lasītājus Mezonīna stāva brīvpieejas lasītavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Stulbie mietpilsoņi ir gatavi lūrēt uz da jeb ko. Labākā atrakcija būtu ja to pretīgo šķūni rādītu pa atslēgas caurumu. Un par naudu. Nebūtu jādomā par PVN celšanu. Tie ziņkārīgie auni visu nomaksātu!
    Tas, ka iesprūda liftā ir super! Kaut katru dienu divas ,trīs reizes. Tautele palikusi idiotiska, mietpilsoniska un iedomīga! Principā bez nākotnes.

Draugiem Facebook Twitter Google+