×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Liela interese par iestāšanos Zemessardzē; šogad uzņemti vairāk nekā 300 jauni zemessargi (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Šī gada pirmajos mēnešos vērojama paaugstināta interese par iesaistīšanos Zemessardzē. Pirmajos divos mēnešos šajā organizācijā uzņemti 338 pilsoņi, šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš.

Salīdzinājumam – pērn, kad arī bija pieaugoša interese par iestāšanos šajā organizācijā, visa gada laikā Zemessardzei pievienojās 812 pilsoņi.

Kā norādīja Kalniņš, intereses pieaugums par dalību Zemessardzē un tās cilvēkresursu skaita palielināšanās ir nepieciešama, lai organizācija nodrošinātu tai doto uzdevumu izpildi.

Kalniņš atgādināja, ka šogad Zemessardzei papildus piešķirti 3,32 miljoni eiro, kas tiek izmantoti apmācību procesam, tehniskajam ekipējumam, kā arī lai radītu jaunas štata vietas vienībās, kas nodrošina apmācības.

Pēc Kalniņa teiktā, Zemessardze ir saņēmusi pilnā apmērā paredzētos prettanku ieročus, tādēļ apmācība par to, kā rīkoties ar tiem, esot šī gada prioritāte.

Kā ziņots, pašlaik zemessargu ir nedaudz vairāk kā 8000, bet atbilstoši valsts aizsardzības plāniem līdz 2020.gadam zemessargu skaitu plānots palielināt no 12 000 līdz 13 000.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varbūt kāds LA žurnālists (Māris A.?) varētu iestāties Zemessardzē un aprakstīt kā devās uz štābu rakstīt iesniegumu, kā saņēma nosūtījumu uz medicīnas komisiju, kā izgāja šo komisiju, kā tika ieskaitīs zemessargos, kā deva zvērestu, kā tika pie formastērpa (dabūja “veco” zaļo vai “jauno” tuksneša?) un ieroča (pie kāda šaujamā un vai to drīkst turēt mājās?), kāda bija teorētiskā apmācība un kā gāja militārajās mācībās mežā/poligonā.

  2. Kas ir 8 tūkst. zemessargu 2015.gadā un 12 tūkst. 2020. gadā , ja 1940. gadā bija 60 tūkst. aizsargu un kas ir 5 tūkst. karavīru 2015. gadā, ja 1940. gadā bija 30 tūkst. karavīru Latvijas armijā? Ja jau 1940. gadā nepretojās, vai tad vispār iespējama pretošanās kaut vai 3 dienas pie 6 REIZES mazāka apbruņotu cilvēku skaita, lai arī esam NATO? Vienkārši nebūs tik daudz bruņotu cilvēku, ar ko nosegt valsts teritoriju!

    • Neuztraucies! Svariiga ir apnjeemiiba ciiniities un Latviju aizstaaveeet! Ja agresors redzees, ka latvieshi ir gatavi aizstaaveet savu Latviju un viiri buus motiveeti un piemeeroti apbrunjoti, tad neviens mums neuzbuks. Jo agresors arii zina, ka vinjam var sanaakt briesmiiga jezga ar NATO.

Draugiem Facebook Twitter Google+