×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Liela interese par ziemas riepu iegādi

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Autovadītāji pašreiz izrāda lielu interesi par automašīnu ziemas riepu iegādi, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie automašīnu servisa pakalpojumu sniedzēji.

Automašīnu rezerves daļu un servisa kompānijas “Kemi Service” direktors Jānis Viegliņš autovadītāju lielo interesi izskaidroja ar pašreizējiem laikapstākļiem. “Pagājušajā nedēļā, kad bija silts, aktivitāte bija salīdzinoši mazāka, bet tagad, kad parādījusies informācija par pirmo sniegu, cilvēki kļuvuši ļoti aktīvi. Nāk vai zvana daudz cilvēku, interesējoties par riepu iegādi, un uz nomaiņu pat neliela rinda sāk veidoties,” viņš sacīja.

Viegliņš arī atzina, ka cilvēki šogad lielāku uzmanību pievērš riepu kvalitātei, nevis cenai. “Ja pirms pāris gadiem pirka vienkārši lētākās riepas, tad tagad šāda tendence vairs nav vērojama. Cilvēki nevēlas pašas lētākās riepas vai arī tādas, kas būtu ražotas Ķīnā. Autovadītāji vēlss Eiropas firmas ar to kvalitāti un garantiju,” klāstīja “Kemi Service” vadītājs.

Tāpat Viegliņš teica, ka riepu cenas šogad ir vai nu palikušas pagājušā gada līmenī, vai arī nedaudz pieaugušas. “Kopumā nekādas lielas izmaiņas nav bijušas. Pēc kāda mēneša varētu samazināties cenas, jo tad 80% riepas būs iegādājušies un autoservisi savā starpā cīnīsies par atlikušo 20% piesaistīšanu,” viņš prognozēja.

Arī autoservisa “Rubbers” pārstāvis Edgars Ozols aģentūrai BNS pavēstīja, ka novērojama liela autovadītāju aktivitāte un uzsvēra, ka liela uzmanība tiek pievērsta riepu kvalitātei. “Lētām riepām praktiski nav noieta. Cilvēki vēlas kvalitāti, jo zina, cik ilgi produktam jākalpo, un nebaidās pāris latu vairāk samaksāt. Pašas cenas lielos vilcienos nav mainījušās, bet, kā jau katru gadu, servisi pāris procentu piesviež klāt,” paskaidroja Ozols.

Savukārt autoservisa “Laneks” projektu vadītājs Žans Ribaks aģentūrai BNS teica, ka daudzi autovadītāji, iegādājoties riepas, vēlas, lai ar tām varētu braukt arī vasarā. “Kā parādījās ziņas, ka nedēļas beigās gaidāms sniegs, autovadītāji krietni aktivizējušies. Telefoni zvana, serviss pilns, pamazām sāk rinda veidoties. Interesējas par visu – gan kvalitāti, gan cenām, bet šogad vērojama tendence, ka cilvēki labprāt dārgāk samaksā, lai nebūtu riepas atkal jāmaina vasarā,” viņš pastāstīja.

Pēc Ribaka paustā, šogad riepu cenas palielinājušās vidēji par 5%, salīdzinot ar pagājušo gadu. “Jā, šogad cenas ir nedaudz augušas. Tas saistīts ar to, ka augušas pašu ražotāju cenas,” paskaidroja “Laneks” projektu vadītājs.

Autovadītāju lielu interesi par ziemas riepu iegādi aģentūrai BNS apstiprināja arī autoservisā “Gros Auto Grupa”.

Automašīnām ar ziemas riepām ir jābūt aprīkotām no 1.decembra līdz 1.martam, savukārt ziemas riepas ar radzēm atļauts izmantot no 1.oktobra līdz 1.maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+