×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

“Lielā Kristapa” noslēguma ceremoniju raidīs Latvijas Televīzija

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 11. decembrī, no plkst. 21.15 LTV1 skatītājiem tiešraidē no Dailes teātra būs iespēja sekot līdzi Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonijai, kurā tiks pasniegtas balvas 24 nominācijās, kā arī Lielā Kristapa balva par mūža ieguldījumu, vēsta LTV.

Ievadraidījumā pirms svinīgās ceremonijas – tikšanās ar visiem festivāla nominantiem.

Šogad “Lielā Kristapa” balvas kandidātu vidū ir arī divas Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas “Talanta formula. Dzimuši Rīgā” (režisore Adriāna Roze) un projektā “Latvijas kods” tapušais režisora Daiņa Kļavas darbs “Mitrais”.

Nominantu vidū ir arī LTV žurnālistes, režisores un raidījuma “Diskusija. 100 g kultūras” vadītājas Kristīnes Želves režisētā filma “Fedja”, kas izvirzīta balvai kategorijās “Labākā dokumentālā filma līdz 60”, “Labākais scenārists” un “Labākais montāžas režisors”.

“Lielā Kristapa” Panorāmas skatēs tiks izrādītas arī divas LTV kopproducētas filmas. Rīgas Kino muzejā, 6.decembrī pulksten 14, būs redzama Agitas Cānes – Ķīles “Pūt vējiņi! Filmas arheoloģija”, savukārt 4. decembrī plkst. 18 Rīgas Kino muzejā būs skatāma filma “Ābols upē. Filmas arheoloģija.”

Nacionālā filmu festivāla ietvaros “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu kinomākslā šogad saņems divas izcilas personības – režisors un operators Ivars Seleckis un montāžas režisore Maija Selecka. Par godu šim notikumam, kā arī I. Selecka 80 gadu jubilejai, 13. decembrī plkst. 17 LTV1 ēterā būs redzama dokumentālā TV videofilma “Kino diena. Kino dokumentālisti Ivars un Maija Selecki.”

Ivars Seleckis ir vienīgais latviešu režisors, kurš saņēmis visas trīs pasaulē nozīmīgākās kino balvas – Eiropas Kinoakadēmijas “Fēliksu”, Jorisa Īvensa un Roberta Flaertija balvu, kā arī vairākas “Lielā Kristapa” statuetes. Visas viņa filmas tapušas tandēmā ar montāžas režisori Maiju Selecku.”Kino diena” ir tikšanās ar abiem dokumentālistiem “viena kino seansa garumā”, caurskatot abu kopīgi veidotās filmas un cenšoties noformulēt Rīgas dokumentālā kino skolas fenomenu un dokumentālista profesijas vārdos grūti izsakāmo būtību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+