×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Lielā organisma tīrīšana – kas tai noder?

detoks

Kādreiz it kā bez iemesla ir vājums, miegainība un nespēks? Tas var liecināt, ka ziema jau ir paspējusi organismu novājināt. Lielākā daļa laika taču paiet telpās, maz kustoties, daudz neveselīgi ēdot…

 

Izsitumi, liekais svars, vēdera problēmas un tūskas ir signāls, ka organismam nepieciešama attīrīšana jeb detoksikācija – dabiska atbrīvošanās no uzkrātajām kaitīgajām vielām un sārņiem. Tā iespējams uzlabot metabolismu, optimizēt gremošanas procesu un atgūt enerģiju, vienlaikus zaudējot nedaudz liekā svara.

Farmaceite Ligita Kukule stāsta, ka organisma attīrīšana ilgst no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Šajā laikā ar sabalansētu uzturu iespējams izvadīt kaitīgo vielu radītos sāļus un sārņus, attīrīt zarnas. Tādējādi mazinās, piemēram, vēdera pūšanās un normalizējas tā izeja, kas savukārt ļauj labāk uzsūkt minerālvielas un olbaltumvielas. Aknu attīrīšana ne tikai uzlabo gremošanas procesu, bet arī ļauj justies enerģiskākiem un izskatīties veselīgākiem. Nieru attīrīšana ļoti labvēlīgi ietekmē asinsspiediena līmeni. Šajā laikā atindējas arī asinsvadi, limfa un šūnas, kas samazina sirdslēkmju un varikozo vēnu rašanās risku.

Ēdienkarte šai periodā jāveido atbilstoši veselīga uztura piramīdai. Jāizslēdz trekni ēdieni, jāsamazina miltu izstrādājumu patēriņš. Nav vēlami arī kartupeļi, jo tie satur daudz cietes. Jāpārtrauc vai līdz minimumam jāsamazina sāls lietošana. Vēlami visu veidu augļi un dārzeņi, kā arī pilngraudu produkti, kas nodrošina ar šķiedrvielām. Papildu vitamīni organisma attīrīšanas laikā nav nepieciešami, taču pēc tam neliela kursa veidā tie var būt lietderīgi.

Kad notiek attīrīšanās, ir ļoti svarīgi izdzert 2 – 3 litrus šķidruma dienā, tā paātrinot sārņu izvadīšanu no organisma. Ūdenim, vēlams siltam, var pievienot citronu, jo šāda kombinācija ļoti labvēlīgi ietekmē metabolismu (vielmaiņu).

Kafijas mīļotājiem, attīrot organismu, ne tikai jāsamazina tās patēriņš, bet arī pēc katras tases jāizdzer glāze ūdens.

Piemērotas arī ārstniecības augu tējas, kam piemīt urīndzenošas īpašības. Tomēr L. Kukule piebilst, ka, dzerot daudz ūdens, īpašas tējas nav nepieciešamas.

Papildus veselīgam uzturam vēlams pirts apmeklējums. Tas palīdz atvērt poras, tā paātrinot kaitīgo vielu izvadīšanu. Pozitīvu efektu dod arī ārstnieciskās masāžas un vannas, piemēram, ar jūras sāls piedevām.

Organisma attīrīšanas laikā nav vēlams stress un slodze. Jārēķinās, ka biežāk nāksies apmeklēt labierīcības un iespējama pastiprināta svīšana. Sākumā garastāvoklis mēdz pasliktināties, parādās nervozitāte.

Cilvēki ar pazeminātu svaru, plānojot organisma attīrīšanu, riskē to zaudēt vēl vairāk zarnu trakta pastiprinātas darbības dēļ. Intensīva attīrīšana nav vēlama arī nepilngadīgiem bērniem un jauniešiem, kuru organisms vēl tikai attīstās. Turpretī vecākiem cilvēkiem iepriekš objektīvi jāizvērtē sava pašsajūta un kopējais veselības stāvoklis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+