×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. aprīlis, 2017
Drukāt

Lielā talka: no upes izvelk divus ledusskapjus; citviet talkotājus pārsteidzis bruņurupucis (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien talkojot, iedzīvotāji no Piķurgas upītes izvilkuši divus ledusskapjus, bet citviet atrastas divas pilnas alus pudeles. Savukārt Mūkusalas teritorijā pie Kīleveina grāvja pretī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajam centram atrasts bruņurupucis, portālu LA.lv informēja Lielās Talkas koordinatore Madara Laicāne.

“Tas bijis šīs talkas interesantākais atradums, kurš pēc atrādīšanās visiem interesentiem drosmīgi aizpeldēja,” pastāstīja Laicāne.

Oficiāli Lielā Talka noslēdzās 15:00, taču daudzviet turpinās pēctalkas aktivitātes kā kopīgas maltītes un izklaides pasākumi.

Laicāne pastāstīja, ka šogad Lielās Talkas laikā sakopts rekordliels skaits talkošanas vietu – gandrīz 2000 vietas Latvijā un arī Eiropā, kur mīt latviešu diaspora. Pirmā informācija liecina, ka laika apstākļi talkotājus nav biedējusi un aktivitāte bijusi pat lielāka nekā pērn.
Jaunākās ziņas liecina, ka arī Cēsu novads, kas iepriekš ziņoja par talkošanas atcelšanu, tomēr ir nolēmis iespītēt laika apstākļiem un lielā daļa talkotāju tomēr devušies vides sakopšanas aktivitātēs.

Daudzas talkas šogad bijušas masveidīgas un tajās piedalījušies simtiem cilvēku vienuviet, un kā stāsta talkotāji, pēc aktīvas strādāšanas talkotāji vienojas arī kopīgā atpūtā, tādējādi Lielajai Talkai ir arī sociāla nozīme iedzīvotāju satuvināšanā.

Šajā gadā daudzviet atkritumu vākšana bijusi tik aktīva, ka radies papildu pieprasījums pēc talkas maisiem. Balstoties uz pirmajām talkotāju atskaitēm, daudzās vietās uz vienu talkotāju savākti pat desmit maisu.

Šogad lielā talka norisinājusies arī daudzviet Eiropā – lai palīdzētu Latvijas “zaļajam vēstījumam” izskanēt tālu aiz tās robežām un atbalsoties arī katra ārpus Latvijas mītoša latvieša domās un darbos, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) aicinājumam piedalīties Latvijas Lielajā Talkā šogad atsaukušās latviešu kopienas visā Eiropā – no Reikjavīkas līdz pat Gērnsijai. Šajās talkās diasporas latvieši aprūpēja Latvijai un latviešiem svarīgas vietas visā Eiropā un aicināja arī citus savu mītnes zemju iedzīvotājus ķerties pie grābekļiem, lai visi kopīgi veidotu tādu Eiropu, kuras saimē Latvija var lepni iesoļot savā otrajā simtgadē. Līdsas latviešiem palīdzēja arī grupa “Dzelzs Vilks”, kas devusies koncerttūrē pa Lielbritāniju.

Atgādinām, ka Lielās Talkas laikā savāktie atkritumi no oficiālajām talkošanas vietām, kas iepriekš saskaņotas ar pašvaldību koordinatoriem, tiks izvesti bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. “Normālās” Eiropas valstīs ir depozīti uz dzērienu pudelēm un bundžam, kā arī kartīga atkritumu šķirošana, kuru Lembergs, Šķēle un citi ZZS oligarhi neļauj mūsu valdībām Latvijā ievest.

  2. muļķa Vilim ["Ontūnam"] Atbildēt

    Ej pardod kādu māju Floridā, ja spēji, un beidz te izgāzt savu žulti.

  3. Ak tad latvieši jau paspējuši Eiropu arī piecūkot, ka jārīko talka? Normālās Eiropas valstīs nekādas talkas nav vajadzīgas, jo cilvēki necūko uz ielām un mežos un nemet ledusskapjus upēs. Tos pat pie miskastēm nedrīkst atstāt , bet jāved uz nodošanas punktiem. Un ar visu pārējo tiek galā apkopšanas dienesti. Tas kaut kāds padomijas atavisms. Visu gadu cūko un tad vienreiz gadā tīra.

Draugiem Facebook Twitter Google+