×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Lielā talka sasniedz rekordu – reģistrētas 1311 vietas

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar iespaidīgu ietalkošanas pasākumu vakar centrā “Galleria Riga” savu gatavību Lielajai talkai, kas notiks sestdien, 27. aprīlī, pieteica pasākuma organizatori un sabiedrībā populāri cilvēki.


Par to, kāpēc viņi piedalās, stāstīja un arī citus aicināja piebiedroties basketbola kluba VEF spēlētājs Dairis Bertāns, diriģents Ints Teterovskis, TV3 ziņu vadītāja Agnese Vārpiņa, autosportists Haralds Šlēgelmilhs un uzņēmējs Māris Gailis. Lielajā talkā līdz pasākumam bija pieteiktas jau 1311 talkas norises vietas – tik daudz kā nekad, bet to reģistrēšana turpinās, jo visaktīvākā tā ir tieši pirmstalkas dienās, kad reģistrē pat simts jaunu vietu, liecinot, ka talka kļuvusi par visas Latvijas notikumu, – sacīja Lielās talkas administrators Kristaps Greckis.

Lielās talkas atkritumu maisi šogad būs sarkanā krāsā, un talcinieki tos bez maksas varēs saņemt 27. aprīlī “www.talkas.lv” reģistrētajā talkas norises vietā. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos. Par Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Talkas laikā piepildītie maisi būs jāatstāj tikai reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgā persona. Lielā talka notiks no plkst. 9 līdz 15 vienlaikus visā Latvijā. Talkošanas vietas var uzzināt tuvākajā pašvaldībā pie Lielās talkas koordinatora vai noskaidrot mājas lapā “www.talkas.lv”, sadaļā “Talkas vietas”.
talka2_TS_6

Šogad Lielās talkas, kas būs jau sestā pēc kārtas, devīze ir “Tīra Latvija sākas Tavā galvā”. Šo saukli vakar citēja vai visi runātāji, uzsverot to, ka vispirms ir jāsakārto domas savā galvā, lai varētu sakārtot vidi sev līdzās. Bet Lielās talkas rīkotāja Vita Jaunzeme uzsvēra, ka “talka ir kolosāla pozitīvisma tablete”, atgādinot, ka šis visai Latvijai ik pavasari nozīmīgais notikums rosina gan dzimtās zemes mīlestību un patriotismu, gan arī uzlabo garastāvokli un veselību.

Vakar apbalvoja arī pašvaldību koordinatoru video konkursa uzvarētājus – Amatas, Aizputes, Dobeles, Ogres, Jēkabpils, Baldones, Aizkraukles un Brocēnu novadu talkas koordinatorus, bet lielās balvas – Ls 1000 vērtas ceļojumu dāvanu kartes – saņēma Garkalnes, Jelgavas un Rēzeknes novadu koordinatori Kārlis Bružuks, Līva Kaunese un Elvīra Pizāne.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+