×
Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Lielā talka uz ūdens

Foto - LETAFoto - LETA

Par Lielās talkas tēmu šogad izvēlēts ūdens, kam tiks veltīta liela daļa aktivitāšu, vakar pastāstīja “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja un Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.


 

Rīgas brīvostas pārstāvis Viesturs Silenieks skaidroja, ka šogad Lielās talkas kustības mērķis būs ne tikai atbrīvot upes un citas ūdenstilpes no atkritumiem, bet arī sakopt to vidi, piemēram, padarot mazās upītes laivojamas, atbrīvojot upes no sakritušajiem kokiem, kā arī veikt dažādas citas darbības, lai panāktu upēs labākus apstākļus tur mītošajām dzīvajām radībām.

“Būs izstrādātas instrukcijas par to, kādai jāizskatās sakoptai upei. Šis galvenokārt būs darbs pašvaldībām, jo tās vislabāk zina, kuras no to teritorijā esošajām upēm ir nepieciešams sakopt. Tāpat šajos darbos ieinteresēti iesaistīties būs makšķernieki, laivotāji un viesu namu uzturētāji. Piemēram, ja kādu no upēm aktīvi izmanto laivotāji, tad tajās vietās nebūs maluzvejnieki ar saviem tīkliem,” skaidroja Silenieks.

Vairākas pašvaldības jau ir pieteikušās, piemēram, Roja Lielajai talkai pieteikusi trīs upju tīrīšanu.

Lielā talka Latvijā notiks jau piekto gadu pēc kārtas, taču otro gadu pēc kārtas tiks īstenota gan izglītības programma, gan arī pagalmu labiekārtošanas projekti. Šogad talka norisināsies 21. aprīlī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+