×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Liela ziedotāju atsaucība

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kopš februāra, kad Rīgā, K. Barona ielā 59/61, tika atklāta “Ziedot.lv” Labdarības māja, ziedotāju aktivitāte bijusi ļoti liela – saziedotas mantas, kas piepilda teju 20 mikroautobusus. Dienā labdarības mājas lielā ziedojumu lāde tiek piepildīta vidēji 2 – 3 reizes.


“Ziedot.lv” Labdarības mājā mantu ziedošanas punktā ikvienam ir iespēja nodot apģērbus, apavus, arī dažādas mājlietu preces, kas pašiem vairs nav nepieciešamas, bet vēl ir labā lietošanas kārtībā. Kopumā Rīgā darbojas jau trīs šādi mantu ziedošanas punkti. Saņemtās lietas tālāk nonāk kā atbalsts trūcīgajām, daudzbērnu vai pēkšņu nelaimju piemeklējušām ģimenēm.

Visaktīvākie mantu ziedotāji ir seniori un atsevišķas ģimenes, kas ar zināmu regularitāti nodod dažādas mantas, – stāsta “Ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne. Viņa min arī dažus kuriozus, kas atgadījušies mantu ziedošana punktā t/c “Spice”. Tur stendā ieliktās mantas pats izņemt ārā vairs nevar. “Bet cilvēki kļūdas pēc tur ielikuši saini ar savām drēbēm, ko bijis paredzēts nest uz ķīmisko tīrītavu, vai bērnu sporta tērpa maisiņu. Šādā gadījumā atgūt mantas iespējams, tikai sazinoties ar “Ziedot.lv” pārstāvjiem.”

Interesants bijis gadījums, kad kāda kundzīte uz labdarības māju atnesusi 100 gadu senas apakšbikses, sakot, ka, ja tās nevienam nevajagot, varbūt noder dzīvnieku patversmēs suņu guļamvietām. “Ziedot.lv”, apzinoties šo apģērbu vēsturisko vērtību, nolēmusi nodot seno apakšveļu Latvijas vēstures muzejam kā liecību par aizgājušā gadsimta 20. gadu sieviešu apģērbu.

Lielāko daļu saziedoto mantu “Ziedot.lv” nodod savam partnerim biedrībai “Svētā Jāņa palīdzība”, kas tālāk tās nogādā Rīgas un reģionu ģimenēm. Daļa atbalsta nonāk pie ģimenēm, kas personīgi vērsušās “Ziedot.lv” pēc palīdzības. Preces, kuras ģimenēm šobrīd visvairāk nepieciešamas, ir vīriešu apavi, liela izmēra sieviešu un vīriešu apģērbs, zīdaiņu apģērbs, drēbes pusaudžiem, datori, galdi, gultas un trauki. Nepieciešama arī veļasmašīna, ledusskapis, divstāvu gulta, kā arī dvīņu rati.

 

Uzziņa

Mantu ziedošanas punkti Rīgā:

t/c “Spice”, Lielirbes ielā 29, pie A ieejas, pirmā stāva foajē ik dienu no 10.00 līdz 22.00;

“Ziedot.lv” Labdarības mājā, K. Barona ielā 59/61, darbdienās no 9.00 līdz 19.00, sestdienās no 11.00 līdz 16.00;

Hospitāļu ielā 55 (ieeja no Laktas ielas) darbdienās no 9.00 līdz 17.00;

“Ziedot.lv” aicina pirms ziedošanas pārliecināties, lai apģērbs un apavi būtu tīri, nesabojāti.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+