×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Latvijas prezidenta pošanās uz Sočiem nav pasargājusi mūsu šprotes (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Būtu jau labi, ja Krievijas sanitāro dienestu pēkšņi izrādītā bardzība pret Latvijas zivju konserviem būtu tikai, kā apgalvoja dažas mūsu amatpersonas, “saimnieciska līmeņa jautājums”. Pretējā gadījumā izrādītos, ka Latvijas prezidenta pošanās uz Sočiem un valdības lēmums bremzēt gāzes tirgus liberalizāciju nav pasargājuši Latvijas šprotes. Par kuru apšaubāmo kvalitāti Krievijas iedzīvotāji esot sūdzējušies pašam Putinam, un viņš, kā agrāk sacītu – pēc darbaļaužu pieprasījuma, laikam devis kādus norādījumus šajā sakarā.

Šprotu bīstamība tika celta gaismā gandrīz vienlaikus ar “Rosseļhoznadzor” paziņojumu par Igaunijas pārtikas produktu importa ierobežojumiem, un Latvijas konserviem piemērotā pastiprinātā kontrole ļoti atgādināja situāciju, kas pērn rudenī ievadīja Krievijas piena karu pret Lietuvu – produkcijas izņemšana no veikaliem, ražotāju neizpratne, oficiālas informācijas trūkums un ieilgusi neziņa. Atliek vien minēt, vai Latvijas augstās amatpersonas, kas šajās norisēs saskatīja vienīgi Krievijas rūpes par sanitāro drošību un nekādus blakus mājienus, izlikās vai arī patiešām ir ārkārtīgi naivas, kas īstenībā būtu vēl sliktāk. Protams, attiecībā uz Baltijas valstīm veiktie pasākumi pēc intensitātes un apmēriem atšķiras. Turklāt Kremļa centieni piežmiegt 
Viļņu ir diezgan vienkārši izskaidrojami. Lietuvas vēlēšanās pārtraukt enerģētisko atkarību no Krievijas, Stokholmas starptautiskajā šķīrējtiesā iesniegtā prasība pret “Gazprom” un, iespējams, vēl vienas prasības gatavošana, ja netiks panākta vienošanās par zemāku gāzes cenu, kā arī vēl citi iemesli izraisa Maskavas neapmierinātību. Tikmēr Latvijai ar Krieviju ir “konstruktīvas attiecības”, un Putinam šķietami nav nekādas vajadzības mērīt benz-pirēnu šprotēs. Varbūt Latvijas vadošie politiķi tā arī domā, taču saskaņā ar Kremļa loģiku un pielietoto pārbaudīto taktiku – jo pretimnākošāka ir kāda valsts, jo tai jākļūst vēl “konstruktīvākai”. (Vienkāršākais veids, kā panākt Latvijas eksportētās produkcijas atbilstību kaimiņu standartiem, šķiet, būtu “Vienotās Krievijas” sadarbības partneru ņemšana valdībā…) Un šogad notiks Saeimas vēlēšanas, bet nākamgad Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, kas vairāk vai mazāk nodarbosies ar ES Austrumu partnerību. Tāpēc nenāk par sliktu, ja arī Rīga saņem mazu brīdinošu signālu.

No Latvijas viedokļa raugoties, tas varbūt izskatās kā netaisnība, taču nebija arī gluži neparedzami apstākļos, kad Latvijas pārtikas ražojumu eksports uz Krieviju pieaug un proporcionāli pieaug Krievijas iespējas izmantot tirdzniecības apgrozījumu par sviru noteiktu mērķu sasniegšanai. Kremļa attiecībās ar Baltijas valstīm nepastāv kaut kāds no politiskām interesēm atrauts ekonomisko darījumu jeb saimnieciskais līmenis. Šīs intereses ir zināmas un tiek konsekventi īstenotas. Bet to nevarētu sacīt par Rīgas politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kārtējo reizi Latvijas iedzīvotāji var pārliecināties, ar ko Igaunijas un Lietuvas prezidenti, tāpat, ka daudzu citu demokrātisko valstu līderi, atšķiras no kat kāda bijušā komunista Bērziņa.

 2. sakars ir šprotēm ar Sočos notiekošo? Ja jau par katru atraidītu šprotu bundžu ir jāceļ tāds naids, tad rodas jautājums- vai spējam pirdienu atšķirt no globālām lietām? Sports ir sports un tur piedalīsies mūsu Latvijas pārstāvji! Kāpēc lai prezidents tur nebrauktu ?????? Tikpat labi jau varat noriet mūsu sportistus par piedalīšanos Olimpiskajās spēlēs! Sāciet beidzot domāt ar tam paredzēto vietu!

 3. Katrs saņems pēc nopelniem!

 4. globa paredzeis katastrofu olimpiades laikaa

 5. Par Latvijas valdību šoreiz nerunāsim. Latvijas uzņemēji acīmredzot nav dzirdējuši divus vecus latviešu sakāmvārdus: Nelien svešā pirtī kāķi meklēt. Muļķus per arī pie baznīcas. Mēģinot tirgoties ar Krieviju jāievēro Ostapa Benderas metodes: Nauda pa priekšu ( Latvijas gadījumā) šprotes pēc tam.

 6. KARLIS ULMANIS , PIEKAPJ;AS , NEPASARG;A LATVIJAS TAUTU NO PSRS VERD;ZIBAS.LATVIE;SI ,JUS ES;AT JOPROJ;AM NA;IVI.V

 7. Cik tonnas šprotes ir jāapēd lai saindētos ar benzopirēnu ??? Kādreiz bija publicēti speciālistu aprēķini un tad varēja ilgi un gari smieties. Skaidrs ir viens — Krievija ņirgājas par VISĀM savām kaimiņvalstīm un tikai iztapīgā Latvija un ļoti iztapīgais prezidents absolūti nereaģē uz šo nekaunīgo spiedienu un ,rupji runājot, mierīgi pieļauj šo Latvijas apķēzīšanu. CIK ILGI ???

 8. Nāksies Bērziņam pašam ēst sprotes Sočos.

  • Vai Lietuvai un Igaunijai nebraukšana uz Sočiem palīdzēja pārtikas karā ar Krieviju? Es to šprotu karu paredzēju mazliet vēlāk, bet kurš gan nekļūdās. Attiecībās ar ar Krieviju viss iet pa riņķi, jo pastāvīgi tiek mainīti dejas dalībnieki. Cik var to gaisu smirdināt ar Soču smaku? Gribu aicināt prezidenta lamātājus aizvērt žaunas, jo ļoti pēc iekšu iekšām smird!

 9. Ja Bērziņš Putinam nepateiks slaveno frāzi: sen neesat sisti! [ (-: ], tad prezidents no Sočiem jāsagaida ar jēlām vistas olām.
  Lai plaukst Ķekavas bizness!!!

 10. Mūsu komunistiskās prihvatizācijas prezidents – viduvējība iet Kalvīša pēdās. Kalvītis notirgoja Abreni (solot visas Krievijas mūžigu mīlestību uz Latvijas neatkarību) pret Rīgas dinamo. Mūsu prezidentālā pelēcība arī RĀPOS uz Sočiem. Ineteresanti ko solīs preses dienests? Pagaidām klusē, jo nav pat ko solīt. Apnikušas šitās niecības – viņiem spļauj virsū, bet viņi zemojas un klusē. Nu kā tādi vanckari!

 11. Man tiešām ir kauns, ka manai valstij ir tik nožēlojams prezidents.
  Pretīgi!

 12. Normāla reakcija būtu atcelt vizīti uz valsti, kas mūs atklāti ienīst.

 13. Cik ilgi tas Berezins mums vēl muldēs?

 14. Lai bērziņš Sočos būtu kaut cik vēlama persona viņam steidzīgi jāmaina savs uzvārda uz BERJOZKIN.

Draugiem Facebook Twitter Google+