×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

“Lielais Als” un “The Jokers” atklāj gadu Cēsīs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2016. gads ir jau ceturtais pēc kārtas, kad uz pašmāju un ārvalstu skatuvēm uzstājas rokenrola apvienība, kuras nosaukums ir “Big Al & The Jokers”. 17. janvārī grupa kopā ar lietuviešu dziedātāju Aļģirdu Šuminsku (“Big Al”) un latviešu skatuves zvaigzni Ievu Kerēvicu priecēs klausītājus viņu jaunās gada koncertsezonas atklāšanas koncertā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē.

Patiesībā 2013. gadā izveidotā grupa Latvijā ir iemantojusi atzinību un baudījusi publikas mīlestību jau samērā ilgu laiku – vairāk nekā desmit gadu apvienību vienoja nosaukums “Keksi”, līdz nelielu maiņu iznākumā, kad kolektīvā harmoniski iekļāvās brīnišķīgais mūziķis kontrabasists Pēteris Liepiņš, mūziķi nolēma pārmainīt grupas nosaukumu – “Big Al & The Jokers”, lai turpinātu ceļu jaunā radošā noskaņojumā un, kā teic paši mūziķi, “daudz labvēlīgākā mikroklimatā”.

Grupa ne tikai daļēji saglabājusi tālaika sastāvu, bet arī stilu un repertuāru, kas ir nokomplektēts ilgu kopīgo darba gadu laikā. Grupa atskaņo svingu, “rhythm’n’blues” un tradicionālo rokenrolu, šim stilam atbilstot gan muzikāli, gan vizuāli. Pie “The Jokers” klavierēm ir grupas mākslinieciskais vadītājs, virtuozs Romāns Vendiņš, bungas spēlē Raitis Aukšmuksts, ģitāru – Juris Skrajāns, bet kontrabasu spēlē Pēteris Liepiņš. Pūtēju rindās – saksofonisti Eduards Raubiško un Zintis Žvarts, trompetists Sandris Skeranskis, kā arī trombonists Uldis Ziediņš. Desmit gadu laikā grupā ir darbojušies vairāk nekā 30 mūziķi, kuri līdz šim brīdim ir pastāvīgi pieprasīti, tādēļ to var uzskatīt par savdabīgu vietējo mūziķu kalvi.

Azartiskie “Jokers” pazīstami kā grupa, kas spēj radīt atbilstošu un jautru atmosfēru rokenrola klubos, un, nav noslēpums, arī korporatīvajos pasākumos. Bez soloprogrammas grupai tās pastāvēšanas laikā bijušas un ir vairāk nekā astoņas programmas, kas veidotas kopā ar pazīstamiem Eiropas dziedātājiem – “The Jokers” uzstājušies kopā ar “Smokie”, “Nazareth”, Meisiju Greju, “Scorpions” un “Boney M”, kā arī, protams, kopā ar latviešu dziedātājiem – Lindu Leen, Intaru Busuli un Ievu Kerēvicu.

Viens no veiksmīgajiem grupas projektiem joprojām ir sadarbība ar pazīstamo Lietuvas izpildītāju Aļģirdu Šuminsku jeb “Big Al”. Kopā ar atraktīvo lietuviešu dziedoni grupa uzstājusies gan Latvijā, gan starptautiski – Aļģirda Šuminska neatkārtojamā uzstāšanās maniere un augstais profesionālais līmenis neatstāj vienaldzīgu visprasīgāko publiku.

Ievērojot tradīciju, “Big Al & The Jokers” sāks šā gada jauno sezonu 17. janvārī, sniedzot koncertu Cēsīs. Datums un vieta nav izvēlēti nejauši – tieši šajā dienā grupas saksofonists un Cēsīs pazīstamais muzikants un pasniedzējs Zintis Žvarts svin dzimšanas dienu.

Mūziķi atklāj, ka pirmajā 2016. gada publiskajā koncertā grupa prezentēs tās jauno programmu, ar kuru pēc tam gada laikā apceļos visu Latviju. Skatītājus joprojām gaida augsti profesionāls un dzīvespriecīgs muzikāls priekšnesums jebkura vecuma, gaumes un noskaņojuma klausītājam. Kopā ar grupu uz skatuves kāps arī īpašā viešņa – dziedātāja Ieva Kerēvica.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 17. I 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+