Kultūra
Māksla

“Lielais dzintars” aicina “Iekļauties kustībā”0

Publicitātes foto

Piektdien, 5. aprīlī, plkst. 17 Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmiju aicina uz izstādes “Iekļauties kustībā” atklāšanu, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izstāde ir dialogs starp jauno un talantīgo franču mākslinieku Silvēru Žarosonu un trim latviešu māksliniekiem Reini Bērziņu, Ansi Rozentālu un Jāni Noviku.

Izstādē “Iekļauties kustībā” četri Latvijas un Francijas jaunie mākslinieki rada savas interpretācijas par kustību un personisko telpu.

Silvērs Žarosons Francijā uzgleznojis 16 lielformāta audeklus, kuri izstādīti organiskā apļa kompozīcijā – tā būs kā atbilde uz Anša Rozentāla metafiziskajām pārdomām par ūdens un gaisa tēmu, Jāņa Novika koka instalācijām un Reiņa Bērziņa tēlniecības objektiem.

Pirmo reizi izstāde 2018. gada nogalē tika izrādīta Latvijas Mākslas akadēmijā. Tagad savu otro dzīvi tā piedzīvos Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova”.

Izstāde Liepājā būs papildināta ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu darbiem, ko jaunie mākslinieki radīs īpašā, tieši viņiem organizētā Silvēra Žarosona meistarklasē.

Izstāde “Lielajā dzintarā” apskatāma no 5. līdz 23. aprīlim, ieeja – bez maksas.

LA.lv