×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

“Lielais dzintars” aicina uz laikmetīgās mākslas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 29. janvārī plkst. 15 koncertzāles “Lielais dzintars” 1.stāvā līdz ar izstādi “Dzīles” tiks atklāta mākslas telpa “Civita Nova”, LA.lv pavēstīja “Lielais dzintars” pārstāve Elizabete Hartmane.

“Dzīles” ir pirmā no izstāžu sērijas, kas norisināsies koncertzālē un Liepājas pilsētvidē visa gada garumā.

Līdz pat 19.martam koncertzāles apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar četru autoru – Aigara Bikšes (1969), Andra Eglīša (1981), Gļeba Panteļejeva (1965) un Olgas Šilovas (1966) tēlniecību, kas apkopoti zem nosaukuma “Dzīles”. Izstāde skatītāji tiek aicināti ļauties sava veida eskeipismam: vērsties augšup kosmosā, ienirt jūras dziļumos, pazust šķūnīša tālākajos kaktos un vēstures lappušu neizdibinātajos nostūros.

Izstādes kurators Andris Vītoliņš par gaidāmo Mākslas telpas atklāšanu stāsta: “Šī gada garumā “Lielā dzintara” apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar daudziem izciliem māksliniekiem, tādēļ esmu pārliecināts, ka Civita Nova ar laiku pozitīvi ietekmēs Liepājas mākslas vides kvalitāti. Manuprāt, šai ēkai ir milzīgs potenciāls ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā arēnā, ko liepājnieki šobrīd pat īsti neapzinās. To apliecina mana pieredze, kad, veidojot 2016. gada izstāžu plānu, piedāvāju iespēju atzītam mākslas kuratoram no Polijas izstādīt projektu – ieraugot ēku “Wallpaper” žurnālā, viņš uzreiz piekrita.”

Izstādes kuratori ir Latvijas mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš un mākslas zinātniece Elīna Sproģe, bet par izstādes iekārtojumu parūpējies mākslas zinātnieks Raimonds Kalējs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+