×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

“Lielais dzintars” ieskandināts un iesildīts

Edgara Poheviča fotoEdgara Poheviča foto

Šīs nedēļas nogalē, 6.un 7. novembrī ar diviem koncertiem Lielajā zālē atklāta koncertzāle “Lielais dzintars”, LA.lv pastāstīja SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bijusī prezidente un koncertzāles patronese Vaira Vīķe-Freiberga, ministru prezidente Laimdota Straujuma, kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī vairāki bijušie valdības vadītāji un ministri, vēstnieki, Liepājas domes deputāti, kultūras nozares pārstāvji, arhitekti un būvnieki.

Kā iepriekš ziņots, atklāšanas koncertā Liepājas simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā muzicēja kopā ar solistiem Elizabeti Stridu, Jovitu Vaškevičūti, Mati Turi, Egilu Siliņu un Intu Dālderi, kā arī Valsts akadēmisko kori “Latvija”, jauniešu kori “Kamēr…”, Liepājas jauniešu kori “Intis” un Kurzemes filharmonijas kamerkori “Ventspils”.

Koncertā pirmajā daļā tika atskaņota divu kurzemnieku – Liepājas nopietnākā simfoniķa Agra Engelmaņa un šobrīd visā pasaulē visvairāk atskaņotā latviešu komponista Ērika Ešenvalda mūzika. Kā simboliska pateicība Eiropas savienībai par atbalstu koncertzāles tapšanā, atklāšanas koncerts tika noslēgts ar Ludviga van Bēthovena nemirstīgo simfoniskās mūzikas šedevrs – 9. simfoniju.

Koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšanas pasākumu cikls ilgs līdz pat gada beigām un turpināsies jau šajā nedēļas nogalē, kad Lielajā dzintarā viesosies šarmantā latviešu opermūzikas zvaigzne Marina Rebeka. Kopumā divarpus mēnešus garajā atklāšanas programmā pārstāvēti mākslas veidi, kuri nākotnē veidos koncertzāles programmu – tā ir ne tikai klasiskā, bet arī populārā mūzika, džezs, dejas un teātra māksla, pasākumi bērniem, klaviermūzikas vakari un cita žanra pasākumi, pauda Hartmane.

Ja nesanāca noskatīties “Lielā dzintara” atklāšanas sarīkojumu, to var izdarīt šeit un tagad: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/07.11.2015-liepajas-koncertzales-lielais-dzintars-atklasanas-ceremonija.id59552/

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+