×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

“Lielais dzintars” svētku noskaņās aicina uz “Kontrabasa koncertstāstu”

foto - Letafoto - Leta

Gunārs Upatnieks.

Īsi pirms gada skaistākajiem svētkiem, 22.decembrī plkst. 19 koncertzāle “Lielais dzintars” aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz “Kontrabasa koncertstāstu”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Kamerzāles intīmajā atmosfērā muzicēs izcilais mūziķis, Berlīnes Filharmonijas orķestra kontrabasists un vairāku prestižu konkursu laureāts Gunārs Upatnieks, temperamentīgā, Liepājā dzimusī pianiste Agnese Egliņa un Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers, iejūtoties stāstnieka ampluā. Koncertstāsta režisores godā – Zane Kreicberga.

“Atskaņojot šo “Kontrabasa koncertstāsta” programmu vienu reizi izpārdotā Spīķeru koncertzālē pirms vairākiem gadiem, šogad kopā ar komandu nolēmām, ka tas ir jāatkārto,” – atminas Gunārs Upatnieks.

Upatniekam šī ir jau otra viesošanās “Lielajā dzintarā” – oktobrī viņš kopā ar Berlīnes Filharmonijas orķestra mūziķiem koncertēja Kamerzāles atklāšanas svētkos.

“Ir orķestri bez pirmās vijoles, bez pūtējiem, bez timpāniem un trompetēm, bez visa pārējā. Bet ne bez basa. Kontrabass ir pats svarīgākais orķestra instruments, citi tam nestāv ne tuvu. Tas veido orķestrālo pamatkarkasu, uz kura vien vispār var balstīties pārējais orķestris, ieskaitot diriģentu. Bass ir fundaments,” – rakstījis grāmatas “Kontrabass” autors Patriks Zīskinds.

“Kontrabasa monologu izrādē lasa Mārtiņš Meiers – ļoti izteiksmīgi un sarkastiski stāstot par dažādām dzīves tēmam, ietērpjot to visu par un ap kontrabasu. Manuprāt, ļoti interesanti, aizraujoši un smieklīgi. Savukārt programmā pārsvarā skanēs skaņdarbi, kas ir oriģināli rakstīti tieši kontrabasam vai kontrabasam un klavierēm, piemēram, Dmitrija Šostakoviča “Adagio” no baleta “Gaišais strauts”, skanēs Džovanni Botezīni variācijas par Bellīni operas “La Sonnambula” tēmām, atskaņosim divus Gliēra skaņdarbus – “Intermezzo” un “Tarantella” no četru skaņdarbu cikla kontrabasam un klavierēm un Pētera Vaska slaveno “Bass trip”, kuru jau vairākkārt Latvijā esmu atskaņojis, taču bez šī skaņdarba laikam neviens kontrabasa koncerts nav iedomājams.” – ar programmu iepazīstināja izcilais kontrabasists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+