Sports
Citi sporta veidi

Lielais kāpj uz bundeslīgas virzienā iemītas takas 16

thsv-eisenach.de

Latvijas handbola izlases talantīgais spēlētājs Toms Lielais ir panācis vienošanos ar Vācijas otrās bundeslīgas komandu “ThSV Eisenach”. Šādu tramplīnu uz pasaules spēcīgāko līgu jau izmantojuši vairāki latvieši.

Aizenahā savulaik jau spēlējuši četri Latvijas handbola audzēkņi Edgars Švanks, Evars Klešniks, Aivis Jurdžs un Ģirts Lilienfelds. Visi bija (ir) starp Latvijas izlases līderiem, visiem izdevusies veiksmīga karjera Vācijas bundeslīgā. Tādā ziņā Aizenaha mūsējiem ir kā drošs tramplīns jaunam līmenim. Cerēsim, ka tā būs arī 20 gadus vecajam saspēles vadītājam Tomam Lielajam, kuram šī ir pirmā sezona ārzemēs.

Lielais savu karjeru veiksmīgi sāka Dobelē, bet pagājušajā vasarā tika pie iespējas atrādīties vienā no Vācijas labākajiem klubiem Flensburgā. Komandas galvenais treneris Ļubomirs Vranješs pamanīja latvieša talantu un šo sezonu Lielais sāka Flensburgā. Tiesa, nevis zvaigžņotajā pirmajā komandā, bet kluba sistēmas otrajā komandā Vācijas trešajā bundeslīgā. Pie pieklājīga spēles laika gan neizdevās tikt, šīs komandas galvenais treneris uzticējies sev pārbaudītiem spēlētājiem un pēdējā laikā Lielais vairāk bija rezervista statusā.

Kopā ar aģentu tika meklēts risinājums un tāds tika atrasts. “Bija trīs iespējas – palikt Flensburgas otrajā komandā, pārcelties uz citu trešās līgas komandu un Aizenaha. Otrās bundeslīgas variants ir labākais, turklāt Aizenahā mani gaidīja,” sarunā ar sportacentrs.com atklājis Lielais. Vienošanās panākta līdz sezonas beigām ar iespēju to pagarināt uz nākamo sezonu.

Aizenahas komandā pašlaik ir daudz savainotie spēlētāji, dažiem sezona jau beigusies, tādēļ nav šaubu, ka Lielais tiks pie laba spēles laika. Vai būs arī glābējs, atkarīgs no paša laukumā parādītā. “Eisenach” komanda Vācijas otrās bundeslīgas turnīra tabulā ir septītajā vietā, labāko trio ir sešu punktu attālumā. Tātad cīņa par vienu no trīs ceļazīmēm uz bundeslīgu vēl nav galā.

Kā zināms, Vācijas bundeslīgā pašlaik spēlē trīs Latvijas handbolisti.
Evars Klešniks, kurš jau labu laiku nav spēlējis valstsvienības rindās, šosezon 19 spēlēs guvis 14 vārtus, bet viņa pārstāvētā “Wetzlar” komanda ar 22 punktiem ir 7. vietā.

Saistītie raksti

Aivis Jurdžs ir rezultatīvākais no latviešiem un ceturtais labākais vārtu guvējs “Leipzig” komandā, kura ar 19 punktiem ir 9. vietā. Jurdžs jau vienojies ar “Leipzig” par jaunu līgumu līdz 2018. gada sezonas beigām, bet Leipzigā Aivis ieradās tieši no Aizenahas.

Ģirts Lilienfelds kopā ar Vācijas bundeslīgas debitantiem “Coburg” krāj punus jaunā līmenī. 18 spēlēs izdevies izcīnīt tikai trīs uzvaras, ar sešiem punktiem Koburga ir 17. vietā, bet līdz 15. vietai (tā ir kā glābiņš vietas saglabāšanai bundeslīgā) ir pieci punkti. Lilienfelds piedalījies 16 spēlēs un guvis 13 vārtus.

LA.lv