×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Trešās paaudzes “Kia Sorento” kļuvis ietilpīgāks un solīdāks

Sorento1_10

Latvijas jauno automobiļu tirgū dažādu klašu krosoveri un apvidnieki aizņem vairāk par 40 procentiem, tādēļ katra jauna šāda tipa auto modeļa parādīšanās jau pati par sevi ir gana nozīmīga. “Kia Sorento” iepriekšējo paaudžu modeļi pie mums nav bijuši starp pieprasītākajiem, taču savs pircēju loks tiem bija. Šķiet, ka populārākais ir bijis pats pirmais “Sorento”. Jaunais trešās paaudzes “Sorento” var palepoties ar lielākiem izmēriem, ļoti labu aprīkojumu un kvalitatīvu apdari. Arī gaitas īpašības ir augstā līmenī. Tātad tam ir visas izredzes uzlabot savas pozīcijas Latvijas tirgū. Taču jāņem vērā, ka šādas klases spēkratu pircēji ir visai prasīgi un konservatīvi.

Jaunais “Kia Sorento” ar garumu 4780 mm par 95 mm pārspēj savu priekšgājēju. Līdz ar to arī bagāžnieka ietilpība palielinājusies gan piecvietīgā versijā (660 litri un 1732 litri ar salocītiem sēdekļiem), gan septiņvietīgā versijā (124 litri un 1662 litri). Tātad auto ir pieejams piecvietīgā vai septiņvietīgā izpildījumā. Salons ir plašs un ērts, ar daudzām un dažādām parocīgām sīklietu novietnēm. Mūsdienās šķistu dīvaini, ja šādu izmēru mašīnā būtu citādi. Noformējums ir kvalitatīvs un arī izskatās labi.

Latvijā tiek piedāvātas divas bagātīgākās komplektācijas, kam pieejams ļoti plašs mūsdienīgā komforta un drošības aprīkojuma klāsts. Moderno tehnoloģiju aprīkojumā var minēt 360 grādu apkārtskata monitoru, automātisko parkošanās palīgsistēmu, kā arī dažādas aktīvās drošības sistēmas, piemēram, joslu un aklo zonu signalizatorus, ceļa zīmju nolasītāju un adaptīvo kruīzkontroli. No pieejamām komforta ierīcēm var izcelt apsildāmo stūri un priekšējos sēdekļus ar pilnu elektropaketi un piedevām vēl ventilāciju.

“Kia Sorento” pie mums tiek piedāvāts ar vienu spēka agregātu – 200 zirgspēku 2,2 litru turbodīzeli kombinācijā ar sešpakāpju automātisko pārnesumkārbu un visu riteņu piedziņu. Šajā gadījumā par izvēles trūkumu gan nav ko sūdzēties, jo dzinējs ir visnotaļ labs – kluss, dinamisks un gana taupīgs. Arī ritošā daļa savu darbu paveic lieliski – masīvais krosovers nav ne pārmēru grīļīgs un smagnējs, ne pārāk ciets. Par šādām gaitas īpašībām nebūtu jākaunas pat lepnam premiuma klases apvidniekam. Kopumā jāteic, ka “Sorento” ir mūsu apstākļiem piemērots krosovers ar visnotaļ augsta līmeņa aprīkojumu. Jaunā “Kia Sorento” cena ir no 39 990 eiro, bet septiņvietīgā versija ir par tūkstoti eiro dārgāka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+