×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. novembris, 2016
Drukāt

Lielais loms sadalīts (3)

Gata Dieziņa fotoGata Dieziņa foto

Apbalvo labākos zivsaimniecībā – nozarē, kur cīnās ar grūtībām. Labākie zivsaimnieki tika godināti jau otro reizi pēc tam, kad Zemkopības ministrija (ZM) pērn iedibināja nozares gada balvu “Lielais loms” – līdzīgu, kāda lauksaimniekiem ir “Sējējs”. Šogad labākie izraudzīti piecās nominācijās.

Par laureātu nominācijā “Gada zvejas/akvakultūras uzņēmums” atzīts SIA “Verģi”.

SIA”Verģi” vadītājs Ivars Janeks, saņemot balvu, pateicās visai komandai par ieguldīto darbu 23 gadu garumā, kas ļāvis ierindoties vadošo zivsaimniecības uzņēmumu vidū. Pēc apbalvošanas sarunā ar”LA” viņš pauda atzinību par saņemto balvu, vienlaikus atgādinot par uzņēmuma centieniem iegūt jaunus tirgus, kas īpaši svarīgi šobrīd. “Verģi” nozvejo 15 % no kopējā Latvijas nozvejas kvotu apjoma. Situācija pasliktinājusies pēc tam, kad pēc problēmām Krievijas tirgū šā gada sākumā aizvēries eksports uz Baltkrieviju, kur “Verģi”eksportēja ap 30 %, ir arī apgrūtināta tirdzniecība ar Kazahstānu. Neskatoties uz grūtībām, 150 darbinieku kolektīvs līdz šim nav samazināts un Janeks sola darīt visu iespējamo, lai nebūtu jāpieņem kardināli lēmumi. Jaunas tirgus iespējas ir – šogad pat sākts eksports uz Āfriku, ir pieprasījums Dānijā.

Par noieta iespējām gan nesūdzas SIA “Baltijas Zivis – 97” tehnoloģe Kristīna Antoņenko, kuras pārstāvētais uzņēmums kļuva par laureātu nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē”. “Baltijas Zivs – 97” galvenokārt orientējas uz vietējo tirgu, ražojot vairāk nekā 150 zivju produkcijas veidus un šī stratēģija ir attaisnojusies, jo Krievijas embargo praktiski nav ietekmējis uzņēmumu.

Plašāk lasiet pirmdien, 7. novembrī “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Prieks par Jums! Malači! Tā turpināt!

  2. meklējiet jaunus tirgus, tas ir vienīgais, ko paru ieteikt! jo Krievija bija, ir un būs riskants pasākums. mūsu zivis ir laba izejviela un tai jābūt noietam.

  3. Piekrītu! Verģi un Janeks sen to bija pelnījuši!

Draugiem Facebook Twitter Google+