Foto – AFP/LETA

Lielais trijnieks ievelk “Heat” finālā 0

NBA čempionāta Austrumu konferences čempionu titulu izcīnījuši Maiami “Heat” basketbolisti, kas sērijas septītajā mačā savā laukumā ar 101:88 (23:27, 46:53, 73:73) apspēlēja Bostonas “Celtics”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Sākoties spēles pēdējai ceturtdaļai rezultāts bija neizšķirts 73:73. Atlikušās 12 minūtes “Heat” uzvarēja ar 28:15 un šīs spēles atrisinājumu panāca komandas trīs spožākās zvaigznes – Lebrons Džeimss, Dveins Veids un Kriss Bošs. Šī trijotne savas komandas labā guva visus pēdejās ceturtdaļas punktus. Lielā nozīme bija Boša atgriešanās ierindā. Ar viņu Maiami ieguva pavisam citu spēles kvalitāti un komandas treneris Ēriks Spoelstra pēc mača nāca klajā ar skaļu paziņojumu: “Viņš ir mūsu vērtīgākais spēlētājs”. Tomēr ne tikai Maimi zvaigznes, bet arī laukumu kā zaudētāji pametušie Bostonas vīri atzina – “Heat” izšķirošajos Austrumu fināla brīžos uzvaru izcīnīja ar lielisku komandas spēli.

Džeimsam izcīnīt uzvaru kādas sērijas septītajā spēlē izdevies tikai ar trešo piegājienu un arī šajā mačā viņš bija produktīvākais – 31 punkti un 12 atlēkušās bumbas. Dveins Veids guva 23 punktus, Kriss Bošs – 19. Bostonas “Celtics” rindās Radženam Rondo 22 punkti un 14 rezultatīvas piespēles, Polam Pīrsam 19 punkti, Brendonam Basam – 16.

Ticis pie Austrumu konferences uzvarētājiem paredzētā kausa, Maiami komandas īpašnieks Mikijs Aristons atzina – pēdējā spēle, visa sērija un sezona kopumā ir pagājusi kā amerikānu kalniņos. Tā vēl nav beigusies un pēdejais izbrauciens sāksies jau naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika, kad Oklahomā tiks aizvadīta pirmā NBA čempionāta fināla spēle.