Kultūra
Mūzika

“Lielajā dzintarā” atklās mūzikas zvaigžņu fotoizstādi0

Foto: Jānis Vecbrālis

Otrdien, 5. martā, plkst. 17 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva galerijā atklās fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa fotoizstādi “Zvaigznes Dzintarā”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Iemūžinātas melnbaltās fotogrāfijās izstādē būs apskatāmas spilgtākās zvaigznes, kuras piedalījušās Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncertos 2016. – 2018. gadā.

“Fotografēju festivāla koncertus astoņu gadu garumā, un pa šiem gadiem ir sakrājusies iespaidīga fotogrāfiju kolekcija. No lielā foto darbu apjoma nebija viegli izraudzīties fotogrāfijas, kuras tiks izmantotas izstādes veidošanai, tāpēc kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra vadītāju Uldi Lipski izlēmām atspoguļot festivālu tā sauktajā “Lielā dzintara” ērā – laikā, kad festivāls jau noticis zem jaunās Liepājas koncertzāles jumta,” par foto izstādes ideju stāsta fotogrāfs Jānis Vecbrālis.

Fotoizstādē būs apskatāmas 23 lielformāta melnbaltās fotogrāfijas ar festivāla “atslēgas mūziķu” jeb “zvaigžņu” foto portretiem. Fotogrāfs norāda, ka melnbaltās bildes izvēlējies, jo tās spilgtāk atspoguļo emocijas, kuras tolaik valdījušas uz skatuves.

Pieredzējušais fotomeistars Jānis Vecbrālis Liepājas Simfonisko orķestri savās fotogrāfijās līdz šim popularizējis ne vien Latvijā, bet arī Izraēlā. Viņa fotogrāfiju kolekcija ar nosaukumu “Saskati mūziku” guvusi plašu atsaucību un Latvijā eksponēta 15 reizes, bet 2018. gadā izrādīta arī Haifā, Izraēlā.

Izstāde “Lielā dzintara” 2. stāva galerijā bez maksas būs apskatāma no 5. marta līdz 14. aprīlim – darba dienās un sestdienās no plkst. 10 līdz 19 un svētdienās no plkst. 10 līdz 15.

Liepājas Simfoniskā orķestra izlolots 27. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 9. līdz 16. martam notiks orķestra mājvietā – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

LA.lv