×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

“Lielajā dzintarā” dziedās Marina Rebeka (1)

Foto: Jānis DeinatsFoto: Jānis Deinats

Jau sestdien, 14. novembrī koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms pirmais opermūzikas koncerts, kurā klausītājus priecēs latviešu soprāns Marina Rebeka, LA.lv pavēstīja SIA “Lielais dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Marina Rebeka pasaules slavu ieguvusi ar Violetas lomu Verdi operā “Traviata” un donnas Annas lomu Mocarta operā “Dons Žuans”. Operdziedātāja regulāri viesojas pasaules labākajās koncertzālēs un operas namos. Viņa debitējusi Ņujorkas Metropoles operā, Kārnegija zālē Ņujorkā, Milānas La Scala, Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Vīnes Valsts operā, Cīrihes operā un citviet.

“Viņas dziedājums un tēlojums Violetas lomā operā “Traviata” ir izcils. Viņai piemīt ne tikai skaista balss un plašas tehniskās iespējas, bet Marina vienlaikus iemieso arī visas tās īpašības, kas nepieciešamas Verdi mūziklam – viņa lieliski modulē dinamiku, toņkārtas un emocijas ar īpašu veiklību. No viņas dvesmo dzīvība un īpaša harizma,” – tā par Marinas tēlojumu raksta laikraksts “New York Classical Review”.

“Lielā dzintara” koncertā Marina Rebeka klausītājus priecēs ar vairāku klasiķu pasaules slaveniem opermūzikas darbiem. Programmā iekļauti Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi, Džakomo Pučini un citu komponistu darbi. M. Rebeka tos izpildīs kopā ar šobrīd Vīnē dzīvojošo tenoru no Kosovas Rami Lahaju, savukārt pie “Lielā dzintara” festivāla orķestra pults stāsies jaunā itāļu diriģente Speranca Skapuči.

Koncertam dots nosaukums “Zvaigznes atgriešanās”, jo pasaulē slavenās dziedātājas dzimtas saknes jau četrās paaudzēs meklējamas Liepājā.

Koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšanas pasākumu cikls ilgs līdz pat gada beigām. Kopumā divarpus mēnešus garajā atklāšanas programmā pārstāvēti mākslas veidi, kuri nākotnē veidos koncertzāles programmu – tā ir ne tikai klasiskā, bet arī populārā mūzika, džezs, deja un teātra māksla, pasākumi bērniem, klaviermūzikas vakari un cita žanra pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. apskaužu liepājniekus, bēdīgā rīdziniece

Draugiem Facebook Twitter Google+