×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

“Lielajā dzintarā” muzicēs ekspresīvais Lietuvas kamerorķestris “NICO”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 27. februārī plkst. 19 ekspresīvu performanci sniegs spožs viesmākslinieku kolektīvs no Lietuvas – “Jaunu ideju kamerorķestris NICO” (“New Ideas Chamber Orchestra NICO”) Gedimina Gelgota vadībā.

Kamerorķestra NICO katrs ansambļa dalībnieks ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, bet mākslinieciskais vadītājs Gedimins Gelgots – daudzsološs un neordinārs lietuviešu komponists, kura skaņdarbi izskanējuši koncertos un festivālos Lietuvā, Latvijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Lielbritānijā, Francijā un citviet.

Koncerta mākslinieciskās idejas autore, diriģente Ilze Valce stāsta: “Koncerta pirmās daļas programma veidota kā nepārtraukts dinamisks pulss, ko sevišķi aizraujošu klausītājiem padarīs kamerorķestrim NICO raksturīgā skatuviskā atraktivitāte. Priecājos, ka liepājniekiem būs iespēja iepazīties ar jaunā un talantīgā lietuviešu komponista, diriģenta un pianista Gedimina Gelgota kompozīcijām, kuras skanējušas prestižās pasaules koncertzālēs un guvušas augstu novērtējumu.”

Kamerorķestrim NICO uz skatuves pievienosies kori “Pro musica” un “Gaudeamus” no Lietuvas, kā arī Liepājas koris “Intis”. Koncerta diriģentu lomā – kolektīvu mākslinieciskie vadītāji Gedimins Gelgots, Rasa Gelgotiene un Ilze Valce. Programmu vadīs muzikologs, komponists un žurnālists Edgars Raginskis.

“Koncerta otrajā daļā dinamiskajai vertikālei pretnostatīta klusuma un iekšējā garīgā spēka meklējumu horizontāle, kur būtiska ir ieklausīšanās sevī, atklāsme un pacelšanās pāri ikdienišķajam. Pētera Vaska skaņdarbs “Dod mums mieru” (“Dona nobis pacem”, 1996) piepildīts ar dziļuma dimensiju, bet norvēģu komponista Olas Jeilo (Ola Gjeilo) “Saullēkta mesa” (“Sunrise Mass”, 2008) programmā ievieš harmoniskas krāsas un ticību mūžībai,” ar programmu iepazīstina I. Valce.

Koncertu organizē SIA “Lielais Dzintars” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Universitātes Studentu padome un Viļņas universitāte.

Biļešu cena – sākot no 5 eiro.

Ieklausies NICO: https://www.youtube.com/watch?v=gSAn8t2wt3Q&feature=youtu.be&t=18m

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+