×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

“Lielajā dzintarā” muzicēs jaundibinātais orķestris “Baltic Sea Philharmonic”

Pētera Adamika fotoPētera Adamika foto

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 16. aprīlī pulksten 19 orķestris “Baltic Sea Philharmonic” savas inaugurācijas tūres laikā godinās komponistus un Baltijas jūras reģiona vidi, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Sekojot diriģenta un muzikālā direktora Kristjana Jervi zizlim, 80 mūziķi no visām Baltijas jūras reģiona valstīm koncertā “Baltijas jūras ainavas” izpildīs Sibeliusa, Perta, Stravinska un Gelgotas skaņdarbus. Orķestrim tūrē pievienosies arī pasaulslavenais gruzīnu pianists Aleksandrs Toradze, kurš kā solists izpildīs Prokofjeva skaņdarbus.

Orķestrim ir stipras saites ar Latviju, jo apvienības jauniešu kolektīvs “Baltic Sea Youth Philharmonic” savu pirmo koncertu 2008.gadā sniedza Lielajā ģildē, Rīgā. Šajā pavasarī jaundibinātais orķestris “Baltic Sea Philharmonic” debitēs koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā.

Slavenās diriģentu dinastijas jaunākā atvase Kristjans Jervi skaidro: “Tūre ved mūs ceļojumā pa Baltijas jūras ostām, vēršot uzmanību uz vidi ar darbiem, kas nāk no šī apvidus un ko uzrakstījuši Baltijas reģiona dabas iedvesmoti komponisti. Tā ir mūzika, kas liek sajust ziemeļblāzmu, ledu, aukstu vēju, mežus, un neticamo sajūtu, ielecot ezerā. Visa reģiona mentalitāti, pastāvēšanu un arī šos komponistus veidojusi daba mums apkārt.”

Tāpat no 9. līdz 15. aprīlim koncertzāles telpās risināsies orķestra izglītojošais seminārs “BJFO Akadēmijas laboratorija”, kuras ietvaros notiks mācību nodarbības, CD ierakstīšana, kā arī komponēšanas un diriģēšanas studentiem paredzēti semināri.

Kopumā deviņi no 80 “Baltic Sea Philharmonic” mūziķiem ir latvieši vai studē Latvijā, savukārt pārējie mūziķi pārstāv Vācijas, Dānijas, Somijas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas labākos orķestrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+