Kultūra
Mūzika un deja

“Lielajā dzintarā” uz īpašu koncertu atvedīs vēsturiskas klavieres0

Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 20. decembrī plkst. 19 pirmo reizi koncertēs slavenais poļu baroka klavieru kvartets “Arte dei Suonatori Piano Quartet”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Uzburot svētku noskaņu, kāda 19. gadsimtā valdīja turīgo Varšavas iedzīvotāju namos, mūziķi atskaņos izmeklētus poļu klasiķu kamermūzikas skaņdarbus un izsmalcināto Mocarta Klavieru kvartetu solminorā.

Volfganga Amadeja Mocarta klavieru kvartets tiek dēvēts par kamermūzikas augstāko virsotni.

Liepājā šī “virsotne” tiks atskaņota uz vēsturiskām, Mocarta dzimtajā pilsētā Zalcburgā darinātām klavierēm, kas īpaši šim vakaram atvestas no Polijas.

Unikālais instruments ir Vīnes klasicisma skolas izcilā klaviermeistara Mikaela Rozenberga 1805. gadā darinātā instrumenta kopija. Oriģināls tika plaši izmantots tā laika Austrijas salonos un aristokrātu mājās. Līdzās klavierēm skanēs vijoles un čells.

“Arte dei Suonatori Piano Quartet” ir baroka mūzikas pasaulē labi zināmā orķestra “Arte dei Suonatori” kamersastāvs. Orķestris ir dibināts 1993. gadā un ir kļuvis par vienu no atpazīstamākajiem Polijas ansambļiem uz starptautiskajām skatuvēm.

Viņu repertuāru veido ap 700 skaņdarbu, lielākoties no 17. un 18. gadsimta. “Arte dei Suonatori” mūziku ir ierakstījušas daudzas prestižas ierakstu kompānijas, un viņi ir vairāku starptautisku balvu laureāti, tai skaitā britu galvenās mūzikas balvas Gramophone Classical Music Awards īpašnieki.

LA.lv