Kultūra
Mūzika

Lielajā ģildē koncertēs Ksenija Sidorova0

Publicitātes foto

6. oktobrī Lielajā ģildē skanēs vairāku starptautisku konkursu laureātes, prestižās ECHO Klassik balvas ieguvējas – akordeonistes Ksenijas Sidorovas jubilejas koncerts, informē “Latvijas Koncerti”.

Ksenija tiek dēvēta par “akordeona princesi” un sava instrumenta vēstnesi pasaulē. Viņa ir Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas absolvente, pirmā akordioniste, kura saņēmusi prestižo Viņa Augstības Velsas prinča mūzikas balvu.

Mākslinieces jubilejas koncerta programma būs ar stilistiski plašu amplitūdu – no barokāla svinīguma līdz tango kaislībām, un no dabas rituma apceres līdz stāstu un pasaku tēliem.

Ksenija Sidorova dzimusi 1988. gadā Latvijā. Mūzikas skolā Ksenija mācījās no astoņu gadu vecuma, un viņas skolotāja bija leģendārā Marija Gasele. Vēlme pamatīgāk iedziļināties klasiskajā un laikmetīgajā repertuārā aizveda Kseniju uz Londonu, kur viņa ar izcilību ieguva maģistra grādu Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Studiju laikā iegūtajām mācību balvām Ksenija pievienojusi arī Philharmonia Orchestra Mārtina mūzikas stipendiju fonda balvu un Philharmonia Orchestra Friends Award. 2009. gada februārī Ksenija uzvarēja konkursā par iespēju sniegt koncertu Vigmora zālē, kur viņa uzstājās 2009. gada 18. maijā.

Viņas repertuārā redzami gan jaundarbi, kas tapuši sadarbībā ar tādiem komponistiem kā Karls Dženkinss, Hanss Abrahamsens, Stefano Džervazoni, Nirmali Fena, Patriks Nans, Samanta Fernando un citiem, gan džeza un tautas mūzikas iedvesmoti skaņdarbi, tādējādi piedāvājot klausītājiem plašu muzikāli stilistisko amplitūdu. Mūziķe uzstājusies kopā ar Latvijas un Eiropas orķestriem, piedalījusies festivālos Francijā, Šveicē, Itālijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā un citur, turpinot iekarot aizvien jaunas skatuves un klausītāju sirdis visā pasaulē.

2012. gada maijā Ksenija pirmā tikusi pie Brīna Tervela fonda starptautiskās godalgas. Viņa ir arī “Lielās mūzikas balvas 2012” laureāte kategorijā par “Izcilu sniegumu”.

LA.lv