×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Lielajā ģildē notiks Aurēlijas Šimkus solokoncerts

foto - publicitātesfoto - publicitātes

“Ceturtdien, 25. aprīlī, Lielajā ģildē, notiks vien 15 gadus jaunās, bet ļoti talantīgās un jau pasaules atzinību gūstošās pianistes Aurēlijas Šimkus solokoncerts, kura klavierspēlē, kritiķu vērtējumā, jau pārspējusi daudzus izcilus pianistus attiecīgajā vecumā,” informē koncerta organizatore Astra Puriņa.

„Koncerts ir unikāla iespēja dzirdēt un novērtēt jaunās pianistes sniegumu, lai salīdzinātu to ar citu, jau slavenu pianistu sniegumu viņu jaunības gados, tādējādi esot klāt vēsturiskā notikumā – jauna talanta dzimšanā,” norāda A.Puriņa, piebilstot, ka koncerts būs lielisks baudījums gan pianisma ekspertiem, gan ikvienam, kurš mīl klaviermūziku.

Koncerts notiks divās daļās, kuru laikā tiks atskaņoti šādi skaņdarbi:
•    Jānis Mediņš – Daina No.6 Fa diēz mažorā un Daina No.12 si bemol minorā;
•    Roberts Šūmanis – Arabeska op.18 Do mažorā un Sonāte klavierēm Nr.2 sol minorā op.22;
•    Ludvigs Van Bēthovens – Sonāte klavierēm op.31 No.3 Mi bemol mažorā;
•    Ferencs Lists – Skerco un maršs;

Jaunā un talantīgā pianiste dzimusi 1997. gada 2. novembrī Rīgā un plašākas auditorijas priekšā debitēja 11 gadu vecumā Latvijas deviņdesmitgadei veltītajā koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī, piedaloties projektā, kurā latviešu tautas dziesmas līdz ar viņu izpildīja arī Elīna Garanča, Gidons Krēmers, viņas brālis Vestards Šimkus un vairāki citi izcili Latvijā dzimuši mūziķi.

Aurēlija klavierspēli sākusi apgūt 4 gadu vecumā un koncertos uzstājas jau kopš 7 gadu vecuma. 9 gadu vecumā ieguvusi 1. vietu Latvijas mūzikas skolu organizētajā nacionālajā jauno pianistu konkursā, kā arī vairākos citos Latvijas jauno mūziķu kamermūzikas konkursos. Pirmo solo koncertu sniegusi 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā Kamermūzikas festivālā Lietuvā un kopš tā laika uzstājusies kopā ar Kauņas Filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. 2010. gada vasarā ar Šopēna mūzikas programmu uzstājusies arī Ineses Galantes festivālā “Summertime” Jūrmalā. 2012. gadā koncertciklā „Pianismu virtuozi” Aurēlija uzstājās kopā ar savu brāli Vestardu Šimkus. Savukārt šī gada sākumā Aurēlija Šimkus guva plašu ekspertu atzinību Vācijas jauno mūziķu koncertaģentūra “Doerken Stiftung” rīkotajā koncertā, bet nesenākais sasniegums ir 2013. gada martā, kad Aurēlija Šimkus ieguva maksimālo punktu skaitu Latvijas klavierskolotāju asociācijas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā klavierspēles konkursā.

Šobrīd Aurēlija turpina mācības Emīla Dārziņa Mūzikas skolas 8. klasē un klavierspēli apgūst pie izcilā skolotāja Sergeja Osokina. Nesen piedalījusies arī meistarklasēs pie ievērojamā franču klavierspēles profesora Dominika Merlē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+