×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

“Lielajā Kristapā” izrādīs visas festivālam iesniegtās filmas bez labāko atlases

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālā kinofestivāla "Lielais Kristaps" balvas.

Festivāla “Lielais Kristps” ietvaros pirmoreiz “Kino Citadele” tiks izrādītas visas festivālam iesniegtās filmas bez iepriekšējas labāko atlases, tādējādi iecerēts apjaust visu Latvijas kino kopainu, aģentūru BNS informēja sabiedrisko attiecību konsultants Toms Treibergs.

Nacionālais filmu festivāls šogad norisināsies no 15. septembra līdz 25. oktobrim. Festivāla devīze ir “Maini skatpunktu”.

Pašlaik konkursam pieteiktas kopskaitā 87 filmas: viena spēlfilma, 11 dokumentālās filmas, 21 spēles īsfilma, desmit animācijas filmas un 18 dokumentālās īsfilmas, kā arī 26 dokumentālās TV filmas – tām izveidota atsevišķa kategorija.

Visas konkursam pieteiktās filmas būs skatāmas “Lielā Kristapa” filmu seansos kinoteātrī “Kino Citadele”, bet no 15. oktobra līdz 25. oktobrim filmu izlase tiks izrādīta Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace”.

Žūriju šogad veido 400 audiovizuālajā nozarē aktīvi strādājošie, profesionālo organizāciju un radošo savienību biedri.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs Aigars Grauba norāda, ka šogad atjaunota svarīga tradīcija, kura saistās ar festivāla pirmsākumiem.

“Toreiz kino profesionāļi sanāca vienkopus lielā zālē un balsoja, vienkārši paceļot roku – kura filma pelnījusi iegūt Kristapa statueti. Kas var būt vēl labāks, kā saņemt atzinību no saviem kolēģiem? Šogad notiks faktiski tas pats, vienīgi “pacelt roku” varēs ar datora starpniecību,” viņš informē.

Lielā Kristapa balvu pasniegšanas ceremonija notiks 25. oktobrī kinoteātra “Kino Citadele” lielajā auditorijā un tiešraidē tiks translēta LTV1. Balvas filmām piešķirs piecās kategorijās, savukārt labākajiem kinoprofesiju pārstāvjiem – 13 kategorijās. Būs arī skatītāju balsojums, kurā varētu piedalīties 80 tūkstoši skatītāju, kas izlems, kura no filmām saņems Lielā Kristapa Skatītāju balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+