×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. marts, 2016
Drukāt

Lielajā Piektdienā divkāršojies kūlas ugunsgrēku skaits (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Piektdien, 25.martā, Latvijā dzēsti 103 kūlas ugunsgrēki, kas ir divreiz vairāk nekā diennakti iepriekš, kad tika reģistrēti 53 pērnās zāles degšanas gadījumi, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Kā aģentūrai LETA atzina VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, piektdien reģistrētais kūlas ugunsgrēku skaits ir lielākais, kāds šogad fiksēts vienā dienā. Tomēr citos pavasaros ir bijušas diennaktis, kad reģistrēti vairāk nekā 200 sausās zāles dedzināšanas gadījumu.

Šogad Lielajā Piektdienā platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki dzēsti Rēzeknes novada Lendžu pagastā, kur deguši desmit hektāri sausās zāles, Ludzas novada Isnaudas pagastā, kur deguši seši hektāri pērnās zāles un četri hektāri meža jaunaudzes, kā arī Ludzas novada Briģu pagastā, kur deguši astoņi hektāri kūlas.

Līdz ar to šogad kopumā reģistrēti jau 454 kūlas ugunsgrēki. Pirmais no tiem tika fiksēts 2.februārī Ķekavas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādēļ Latvijā tik daudz psihiski slimu cilvēku,vai tiešām nevar savos prātiņos aptvert par milzīgajiem kaitējumiem un postu ,ko nodara mājām,mežiem,dabai.

Draugiem Facebook Twitter Google+