×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2014
Drukāt

Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 160 000 cilvēku

Foto-LETAFoto-LETA

Lielajā talkā talcinieki savāc pērnās lapas un zarus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā.

Šodien, 26.aprīlī, Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 160 000 cilvēku, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Pagaidām gan neesot saņemtas ziņas no visiem talkas koordinatoriem, tādēļ, iespējams, Lielās talkas dalībnieku skaits tiks precizēts.

Pērn, kad talciniekus nelutināja laika apstākļi, Lielajā talkā pulcējās 85 000 cilvēku, bet pirms tam talkotāju skaits tuvojās 200 000 cilvēku.

Šogad atkritumu ir ievērojami mazāk, lielā daļā talkas vietu noritēja labiekārtošanas darbi, liecina no Lielās talkas koordinatoriem un talciniekiem saņemtās ziņas. Netrūkst arī interesantu atradumu – ir atrastas gan latu banknotes, gan akordeons, gan grāmatas, vecas mēbeles un sadzīves tehnika, kas jau diemžēl tradicionāli ir starp talcinieku atradumiem, informēja talkas rīkotāji.

Tomēr talkas dalībnieki ziņoja, ka šogad vācamo atkritumu bija  ievērojami mazāk. Lielā daļā pieteikto talkas vietu notika teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbi.

Iedvesmojoties no šī gada Lielās talkas vadmotīva “Tīra Baltijas jūra sākas Tavā vannasistabā”, sakopšanas darbi notika arī jūras piekrastē un tās tuvumā – Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē Lielā taka norisinājās aptuveni 130 talkošanas vietās.

Savukārt reģionos iedzīvotāji aktīvāk nekā citus gados rosījās pie vietējām ūdenstilpnēm – sakopjot un labiekārtojot gan ezeru un upju krastos esošās atpūtas vietas, gan tīrot vietējos parkos esošos dīķus. Arī Rīgā tika sakopti Daugavas krasti.

Laika apstākļi talciniekus šodien lutināja, un visā Latvijā bija saulains un silts laiks. Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme uzslavēja talciniekus, norādot: “Ikviens, kas šodien devās ārā no mājām un talkoja, var ļoti lepoties ar sevi. Tik skaistā laikā, kāds mums ir šodien, bija grēks nedoties laukā no mājām!”

Pirmās ziņas par talkotāju aktivitātēm vēl pirms oficiālā talkas sākuma tika saņemtas no Ludzas, Salas novada un Mērsraga. Vēlāk sakopšanas darbi sākās arī citur. Liepājas mērs Uldis Sesks kopā ar domes talkotājiem strādāja pie “Daugavas” stadiona labiekārtošanas. Kamēr kolēģi stādīja kociņus, domes priekšsēdētājs talkošanu sāka ar apķēpāto elektrības sadales skapju tīrīšanu.

Šogad tika pieteiktas 1453 oficiālas talku vietas visā Latvijā. Tomēr, visticamāk, talkošanas vietu bija vairāk, jo daudzas no aktivitātēm nebija oficiāli pieteiktas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+