Latvijā
Sabiedrība

Lielajā talkā piedalījušies vismaz 200 000 cilvēku 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA

Šodien notikušajā Lielajā talkā varētu būt piedalījušies vismaz 200 000 cilvēku gan Latvijā, gan citviet Eiropā, liecina akcijas rīkotāju aplēses.

Ja šīs aplēses atbilst patiesībai, tad šodien ir pārspēts 2011.gadā uzstādītais un pērn atkārtotais Lielās talkas dalībnieku aktivitātes rekords, kas bija ap 190 000 talcinieku.

Kā informēja Lielās talkas pārstāve Madara Laicāne, ņemot vērā, ka daudzi ļaudis pavasara darbus veica arī ārpus oficiāli pieteiktajām talkošanas vietām, kopējais šodien vides sakopšanā iesaistīto cilvēku skaits varētu pārsniegt pat 300 000.

Jau ziņots, ka šogad tika pieteikts rekordliels talkošanas vietu skaits – ja pērn šādu vietu bija 1750, tad šogad – gandrīz 2000 gan Latvijā, gan citviet Eiropā.

Galerijas nosaukums

Lielās talkas vadītājai Vitai Jaunzemei esot sajūta, ka laika gaitā akcijas ideja no cilvēku prātiem ir pārgājusi zemapziņā un sirdī. “Šī vēlme sakopt Latviju un padarīt to par zaļāko valsti ir tautā iekodējusies, pateicoties intensīvam darbam desmit gadu garumā. Šobrīd cilvēki vairs nav jāmudina doties vides sakopšanas aktivitātēs, visi iet talkā paši, kas liecina par to, ka cilvēki patiešām grib, lai Latvija ir zaļa,” izteicās Jaunzeme.

Viņasprāt, Lielā talka spēj veicināt labsirdību, līdzjūtību, mīlestību, patriotismu un arī lepnumu, kas tiek izjusts pēc padarītā darba. “Talka un zaļais elements apvieno latviešus – gan aizbraukušos, gan šeit dzīvojušos. Šī zaļā ideja ir tik vienojoša, ka varētu radīt jaunu patriotisma vilni, kurā visi iedegtos par vienotu mērķi, kas mums kā valstij beidzot ir nepieciešams,” prātoja Lielās talkas vadītāja.

Kā ziņots, sestdien visā Latvijā norisinājās tradicionālā Lielā talka, kuras laikā ikviens varēja palīdzēt sakopt kādu no oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām vai arī darīt to paša izvēlētā vietā.

Lielās talkas laikā savāktie atkritumi no oficiālajām talkošanas vietām, kas iepriekš saskaņotas ar pašvaldību koordinatoriem, tiks izvesti bez maksas. Precīzi dati par talcinieku savākto atkritumu daudzumu būs pieejami ātrākais jaunnedēļ, kad visi atkritumu apsaimniekotāji būs apkopojuši informāciju.

Pagaidām zināms vien tas, ka talkas pirmo četru stundu laikā no Rīgas uz Getliņu poligonu tika izvestas 45 tonnas atkritumu, bet no Daugavpils – 12 tonnas atkritumu, liecina uzņēmuma “Clean R” aplēses.

Saistītie raksti

Lielās talkas mērķis ir panākt, lai Latvija 2018.gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008.gada 13.septembrī ar talku, kas bija iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās ap 190 000 cilvēku, turklāt talcinieki rosījās ne tikai 1750 apstiprinātajās talkas vietās, bet arī citur.

LA.lv