×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Lielajā talkā savāktas 1768 tonnas atkritumu

Foto-LETAFoto-LETA

Lielajā talkā talcinieki savāc pērnās lapas un zarus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā.

Lielās Talkas dienā 26. aprīlī savāktas 1768 tonnas atkritumu, liecina talkas rīkotāju apkopotie dati. Šogad talkojis liels skaits Latvijas iedzīvotāju – kopumā vairāk nekā 160 tūkstoši. Sakopta ne tikai visas Latvijas teritorija, bet jaunu veidolu ieguvuši arī četri Rīgas pagalmi.

Šogad savākts lielāks atkritumu apjoms nekā pērnajā gadā – 1768 tonnas, un par to lielā mērā jāpateicas siltajiem un saulainajiem laikapstākļiem, kas visas dienas garumā priecēja talkotājus. 1453 pieteiktajās talkošanas vietās aktīvi rosījās vairāk nekā 160 tūkstoši talkotāju.

Visvairāk atkritumu savākti Getliņi Eko un Jelgavas poligonā “Brakšķi”, attiecīgi 447 un 205 tonnas. Kopumā starp savāktajiem atkritumiem lielāko apjomu veido pudeles un dažāda veida iepakojumi, savukārt Mārupes novadā, kur atrodas bio atkritumu šķirošanas punkts, no kopējā atkritumu apjoma atdalīti 188,5 kubikmetri bio atkritumu.

Jau vairākus gadus Lielās Talkas cenšas izglītot sabiedrību, kā saudzēt dabas resursus un saglabāt apkārtējo vidi tīru visa gada garumā. Pēc pašvaldību koordinatoru sniegtās informācijas, atkritumu talkošanas punktos šogad patiesi bijis krietni mazāk, un tas ļāvis jau pievērsties labiekārtošanas un apzaļumošanas darbiem.

“Tā kā Latvija ar katru gadu kļūst arvien tīrāka, ir prieks, ka mums ir iespēja vairāk laika veltīt labiekārtošanas darbiem, stādīt kociņus, grābt lapas un apzaļumot teritorijas. To pierāda arī savākto atkritumu apjoms, kas šogad nebūt nav tik liels, ņemot vērā talkotāju skaitu. Cerams, ka arī nākamajos gados šī tendence saglabāsies, un tas nozīmē, ka 2018. gadā, Latvijas dzimšanas dienā, mums būs ne tikai tīra un sakopta, bet arī zaļa valsts,” norāda Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+