×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

“Lielajam Kristapam” pieteiktas vairāk nekā 80 filmas

lielais_kristaps_kuka

Filmu festivāla “Lielais Kristaps” 2012. gada konkursam, kas šogad notiks no 10. līdz 15.aprīlim, iesniegtas vairāk nekā 80 filmas, aģentūrai BNS pastāstīja konkursa pārstāve Eva Mežīte.

“Iesniegto filmu daudzveidīgais tēmu un žanru loks liecina, ka festivāla balvu pasniegšanas 25. jubilejas reizi Latvijā svinēs ar spēcīgu kino programmu,” norādīja organizatori.

Festivālā būs skatāmas pēdējo divarpus gadu laikā pabeigtās filmas un pirmizrādes notiks vairākām ilgi gaidītām spēlfilmām, kuru veidošanā ieguldīti teju desmit gadi. Tik plaša programma iespējama, pateicoties 2007. un 2008.gada paaugstinātajam valsts finansējumam kino jomā, paskaidroja Mežīte.

“Lielajam Kristapam” pieteiktas 23 spēlfilmas, tostarp pilnmetrāžas filmas, īsfilmas un studentu diplomdarbi, 48 dokumentālās un pasūtījuma filmas un 17 animācijas filmas.

Īpašā seansā būs skatāma Jevgeņija Paškeviča jaunākā barokāli krāšņā filma “Golfa straume zem ledus kalna”. Skatītāji pirmo reizi varēs redzēt arī vairākus gadus tapušo filmu “Mona”, kuru veidojusi atzītā dokumentālā kino režisore Ināra Kolmane.

Tāpat pirmo reizi izrādīs Latvijas un Igaunijas kopražojuma filmu “Vientuļā sala” (režisors Pēteris Simms) un Latvijas un Krievijas kopražojuma filmu “Rožu ieleja” (režisors Dmitrijs Čerkasovs). Ar eksperimentālu spēlfilmu “Filma” režisora statusā debitēs scenārists Ivo Briedis kopā ar teātra režisori Māru Ķimeli.

Festivālā startēs arī jauni vārdi – Itālijā kino režiju apguvušais Dāvis Kaņepe ar īsfilmu “Noklausīšanās”, Baltijas filmu un mediju skolas absolventi Agnese Laizāne ar darbu “Parādi man skaņu” un Pauls Ķesteris ar “Personību veikals”, kas tapis vairāku filmu skolu sadarbībā, kā arī dokumentālā kino debija būs Lienes Kalnaelles filmai “Aiz žoga” un Līgas Gaisas darbam “Spēles ar beigām”.

“Lielajā Kristapā” paredzēta arī plaša animācijas filmu programma visām vecuma grupām. Latvijas pirmizrāde būs tikko prestižajā Berlīnes kinofestivālā izrādītajai Jāņa Cimmermaņa leļļu animācijas filmai “Korida”. Bērni un vecāki varēs skatīties arī viņa filmiņu “Tīģeris”, kā arī Nila Skapāna filmas “Burvīga diena”, “Es gribu redzēt rūķīšus!”, “Porcelāns!?”, “Tārpiņš”, Reiņa Kalnaeļļa “Joka pēc Alfabēts”, Rozes Stiebras “Kā brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”, Heiki Ernita un Jano Poldma (kopā ar studiju “Rija”) “Lote un Mēness akmens noslēpums”, Daces Rīdūzes “Zīļuks” un citas. Animācijas filmas pieaugušajiem – Jurģa Krāsona “Norīt krupi” un Aijas Bley “Sieviete un vējš”.

Festivāla ietvaros Rīgā un daudzviet Latvijā kinomīļotāji varēs noskatīties arī kinoteātros jau rādītās filmas, piemēram, “Rūdolfa mantojums”, “Dancis pa trim”, “Seržanta Lapiņa atgriešanās”, “Kolka Cool”, “Monsieur Tauriņš” un “Amaya”.

Spēcīgs būs arī dokumentālo filmu piedāvājums – festivālam pieteiktas pasaulē jau atzinību guvušās filmas “Ģimenes lietas”, “Kā tev klājas, Rūdolf Ming?” un “Versija Vera”, kas nupat iekļauta pasaulē nozīmīgā un ietekmīgā Kanādas dokumentālo filmu festivāla “Art Fifa” konkursa programmā. Tāpat izrādīs tādas Latvijā labi skatītas filmas kā “Astoņi pilnmēneši”, “Pareizi uzlidot”, “Kleitas, mātes un meitas”, “Vai viegli… pēc 20 gadiem?” un daudzas citas.

“Lielā Kristapa” žūrija un skatītāji piešķirs balvas labākajām filmām un kino profesionāļiem. Kino darbi, kam piešķirtas konkursa nominācijas divdesmit trīs kategorijās, tiks paziņoti 13.martā. Tās pirmo reizi festivāla vēsturē izvirza kino profesionāļi, filmu māksliniekiem vērtējot mākslinieku darbu, operatoriem – operatoru, režisoriem – režisoru un aktieru veikumu u.tml.

Jau ziņots, ka balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems kino režisors un scenārists Aivars Freimanis, vairāk nekā 40 dokumentālo filmu autors, viens no starptautisku slavu ieguvušās Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas stila izveidotājiem un četru spēlfilmu – “Puika”, “Ābols upē”, “Dzīvīte” un “Ligzda” –autors.

Festivāls “Lielais Kristaps” šogad notiks jau 25. reizi. To organizē Latvijas Kinematogrāfistu savienība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+