×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Godinot Latvijas kultūras dižgarus, Lielajos kapos iestājas pret “kapu tramvaju” (2)

Foto LETAFoto LETA

Šovakar ap 100 cilvēku pulcējušies Lielajos kapos, godinot Krišjāni Baronu un Frici Brīvzemnieku un vienlaikus iestājoties pret Skanstes tramvaja līnijas izbūvi Senču ielā.

Pasākums nelīdzinās ierastam protestam. Lai gan starp sanākušajiem ir vairāki cilvēki ar plakātiem, kuru saukļi nopeļ ieceri Senču ielā izbūvēt tramvaju, galvenā uzmanība veltīta Barona un Brīvzemnieka piemiņai.

Kapos ir iedegtas sveces un sanākušie dzied tautasdziesmas.

Savukārt daži no Skanstes tramvaja līnijas iecerei veltītajiem plakātiem vēstīja: “Pret slepeno, dārgo un nelietderīgo”, “Brauc ellē”, “Apturiet kapu tramvaju”, “Meliem īsas sliedes”.

Jau ziņots, ka, godinot Baronu un Brīvzemnieku, šovakar Lielajos kapos bija iecerēts protestēt pret Skanstes tramvaja līnijas izbūvi Senču ielā. Kā informēja pasākuma organizatori, pieminot Lielajos kapos apglabātos Latvijas kultūras dižgarus, cilvēki tiek aicināti arī “protestēt pret sabiedrības interesēm neatbilstošo Rīgas domes projektu par tramvaja līnijas ierīkošanu uz Skanstes rajonu caur Lielajiem kapiem”.

Jau ziņots, ka Rīgā ir iecerēts izbūvēt jaunu tramvaja līniju Skanstes ielas virzienā Lielo kapu tuvumā, kas satracinājis daļu rīdzinieku, kuri pārmet mirušo piemiņas zaimošanu.

Rīgas dome un “Rīgas satiksme” gan ir solījušas, ka tramvaja līnija ies tikai pa Senču ielu, neaizskarot Lielo kapu teritoriju, bet Rīgas domes Satiksmes departaments ir izsūtījis vēstules 46 zemes īpašniekiem par teritoriju, kas atrodas ielu sarkanajās līnijās, atsavināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. izskatās,ka sanākušie ir Senču ielas iedzīvotāji un Miera ielas privātīpašnieki,kuriem šis pasākums krietni pazeminās nekustamo īpašumu cenas.Senču iela vispār ir sava veida ”oāze” ar M.ķempes un Ādamsona dzīvokli

  2. Vai vismaz tos suņu mēslus novāca vai tikai lamāja tramvaju? Pēkšņi atcerējās, ka ir tādi Lielie kapi, kur guļ mūsu dižgari. Tad kad dzina cauri kapiem Senču ielu, tad visi bija priecīgi un laimīgi. Divkosība!

Draugiem Facebook Twitter Google+