Latvijā
Rīga

Lielajos kapos uzstādīs piemiņas zīmi Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem0

Foto LETA

Rīgas pieminekļu aģentūra sadarbībā ar “Jaunsardzes un informācijas centru” (JIC), Lielajos kapos Rīgā plāno uzstādīt jaunu piemiņas zīmi Brīvības cīņu varoņiem.

Kā liecina Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas dienas kārtībai pievienotā aģentūras vēstule, tā saņēmusi JIC vēstuli ar lūgumu sadarboties piemiņas zīmes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem izveidē.

Lielajos kapos ir apbedīts kapteinis Arvīds Kalniņš (1894-1919), virsleitnants Atis Otto Kūlmanis (1896-1934), leitnants Aleksandrs Ozols (1896-1919), virsleitnants Alfrēds Paleja-Palejs (1894-1922) un Elza Žiglevics (1898-1919).

JIC skaidro, ka piemiņas zīmei ir izstrādāts vienots stils un pašvaldības kompetencē ir izvēlēties vietas, kur tās uzstādīt. JIC bez atlīdzības piedāvā izejmateriālus zīmju izgatavošanai, bet no pašvaldības puses nepieciešams segt gravēšanas un uzstādīšanas izmaksas.

Pieminekļu aģentūra ar Aizsardzības ministriju aprīlī esot vienojušies, ka piemiņas zīmi varētu uzstādīt Lielajos kapos Rīgā. Kopējās piemiņas zīmes izgatavošanas un montāžas izmaksas ir 3232 eiro.

Finansējuma piešķiršanu no Rīgas domes rezerves fonda šodien atbalstīja Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, bet galējo lēmumu par to pieņems Rīgas dome.

LA.lv