Latvijā
Politika

Lielākā alga jūnijā Reizniecei-Ozolai, Kučinskim mazāka nekā vairumam ministru 16

Foto – Valsts kanceleja

Jūnijā lielāko atalgojumu par darbu valdībā – 3077 eiro – saņēmusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), savukārt premjers Māris Kučinskis (ZZS) saņēmis mazāku algu nekā vairums valdības locekļu, liecina Valsts kancelejas publiskotā informācija par amatpersonām jūnijā izmaksāto atalgojumu.

Premjerministrs par valdības vadīšanu jūnijā saņēmis 2616 eiro. Viņa vadītā kabineta ministru atalgojums bijis robežās no 1111 eiro līdz 3077 eiro. 1111 eiro saņēmuši veselības ministri – Anda Čakša un bijušais ministrs Guntis Belēvičs.

Savukārt par pilnu nostrādātu mēnesi, mazāko atalgojumu saņēmusi kultūras ministre Dace Melbārde (NA) – 2 546 eiro.

Lielākajai daļai ministru – finanšu, aizsardzības, iekšlietu, satiksmes, ekonomikas, izglītības- atalgojums bijis ap 2900 eiro vai vairāk.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka Ministru prezidentam atalgojumu nosaka mēneša vidējās darba samaksas apmēram, kas noapaļots pilnos eiro, piemērojot koeficientu 4,93. Savukārt ministriem par koeficientu izmanto 4,68.

Jau ziņots, ka arī maijā Kučinska atalgojums bija trešais zemākais starp Ministru kabineta locekļiem. Premjera atalgojums maijā arī bija 2616 eiro.

LA.lv