×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzticas NBS

Foto: LETAFoto: LETA

Lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka ar Latvijas karavīriem var lepoties un uzticas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), secināts pēc Aizsardzības ministrijas (AM) pasūtījuma pētījumu centra “SKDS” veiktajā pētījumā “Latvijas iedzīvotāju viedoklis par valsts aizsardzības jautājumiem”, liecina informācija militāro ziņu portālā “Sargs.lv”.

Pētījumā secināts, ka pēdējā gada laikā iedzīvotāji bieži ir pamanījuši NBS dalību miera laikā, kā arī novērojuši to attīstību, kā arī karavīru un zemessargu profesionalitātes celšanos. Tā, piemēram, 59% respondentu pēdējā gada laikā ir pamanījuši bruņoto spēku militārās mācības. Tāpat salīdzinoši bieži respondenti norādījuši, ka ir pamanījuši svinīgas militārās ceremonijas (48%) un bruņoto spēku dalību starptautiskajās operācijās (47%).

Aptuveni trešdaļa respondentu pēdējā gada laikā ir pamanījusi bruņoto spēku dalību cilvēku meklēšanā un glābšanā jūrā (32%), kā arī sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanu (32%). Dalību ārkārtas situāciju novēršanā, glābšanas darbos ir pamanījuši 28%, bet dalību cietušo cilvēku transportēšanā ar helikopteriem – 26% aptaujāto. Visretāk iedzīvotāji ievērojuši bruņoto spēku līdzdalību vides piesārņojuma likvidēšanā – 13% aptaujāto.

Lielākā daļa iedzīvotāju (70%) piekrita (“pilnībā piekrītu” un “drīzāk piekrītu”) apgalvojumam “ar Latvijas karavīriem var lepoties”. Savukārt aptuveni divas trešdaļas aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādīja arī, ka uzticas bruņotajiem spēkiem (64%) un ka tie sniedz nozīmīgu ieguldījumu valsts drošības stiprināšanā miera laikā (64%). Savukārt tikai 37% iedzīvotāji piekrituši tam, ka bruņotie spēki krīzes gadījumā spēj nodrošināt valsts aizsardzību un drošību.

Vērtējot izmaiņas bruņotajos spēkos pēdējā gada laikā, 55% respondentu uzskatīja, ka bruņotie spēki attīstās, progresē, tostarp 11% bija par to pilnībā pārliecināti. Viedokli, ka bruņotie spēki neattīstās, pauda 15%, tajā skaitā 4% atzīmēja atbildi “ir pilnībā pārliecināti, ka bruņotie spēki neattīstās”.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs “SKDS” pētījumu pēc AM pasūtījuma veica 2014. gada novembrī, nejaušā izlasē visos Latvijas reģionos tiešā intervijā aptaujājot 1020 pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 17 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+