Latvijā
Politika

Lielākā daļa partiju vēl nesteidz formulēt savu nostāju attiecībā uz KNAB vadītāja izvēli 16

Foto-LETA

Lielākā daļa Saeimā pārstāvēto partiju vēl nesteidz formulēt savu nostāju attiecībā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja izvēli nākamajam pilnvaru termiņam.

KNAB pašreizējā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beigsies novembrī. Nostāju attiecībā uz Streļčenoka iespēju saņemt atbalstu vai noraidījumu nākamajam pilnvaru termiņam skaidri pauž tikai divu politisko spēku – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un “Vienotības” – pārstāvji.

ZZS būtu gatava atbalstīt Streļčenoka apstiprināšanu amatā uz otru pilnvaru termiņu, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Politiķis norādīja, ka pašreizējais KNAB vadītājs ir parādījis, ka pragmātiski veic savu darbu bez spilgtām ārišķībām.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA sacīja, ka viņas pārstāvētais politiskais spēks neatbalstītu atkārtotu Streļčenoka kļūšanu par KNAB vadītāju. “Vienotība” uzskata, ka jāmeklē cits kandidāts uz KNAB vadītāja amatu – viņam jāpiemīt gan profesionalitātei šajā nozarē, gan jāspēj sadarboties ar kolektīvu, sacīja Āboltiņa.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK par KNAB iespējamo nākamo vadītāju spriedīs rudenī, kad šis jautājums būs kļuvis aktuālāks, aģentūrai LETA sacīja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Nacionālā apvienība varētu tikties ar Streļčenoku un pirms šīs sarunas VL-TB/LNNK nav formulējusi attieksmi pret viņa iespējamo kandidatūru, norādīja politiķis.

“Saskaņas” frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins aģentūrai LETA pauda, ka šis jautājums frakcijā nav pārrunāts. Paužot personīgo viedokli, Agešins sacīja, ka KNAB jābūt disciplīnai, un iestādes vadītājam jāspēj to nodrošināt. Sīkāk šos jautājumus Agešins nekomentēja.

Partija “No sirds Latvijai” vēl nav spriedusi par šo jautājumu. Politiskais spēks plāno tikties ar Streļčenoku, lai uzzinātu viņa redzējumu par to, ko ir izdevies panākt līdz šim un kādas viņš redz KNAB prioritātes nākotnē, norādīja partijas līdere Inguna Sudraba. Līdz ar to pagaidām arī NSL vēl nav formulējusi attieksmi pret Streļčenoka iespējamo kandidatūru uz vēl vienu pilnvaru termiņu.

Latvijas Reģionu apvienība cer, ka uz KNAB vadītāja amatu būs konkurence, lai no vairākiem pretendentiem varētu izvēlēties labāko, aģentūrai LETA sacīja Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dainis Liepiņš. LRA deputāti ar Streļčenoku ir tikušies vairākkārt un vērtē, ka ir lietas, kas viņa vadībā ir izdevušās un ir jautājumi, kuri nav sekmējušies. Politiskais spēks vērtēs visus iespējamos kandidātus, un atbalstīs labāko, līdz ar to netiek izslēgta iespēja paust atbalstu arī Streļčenokam. Taču šāds atbalsts pašreizējam KNAB vadītājam tagad “nav definēts”.

Kā ziņots, turpmākās darbības KNAB priekšnieka apstiprināšanai tiks sāktas pēc tam, kad valdībā būs apstiprināts normatīvais regulējums par pretendentu atlasi un vērtēšanu.

Saskaņā ar likumu uz KNAB vadītāja amatu tiek rīkots atklāts konkurss. KNAB priekšnieka kandidātu atlases komisijā darbojas Valsts kancelejas direktors, kas ir komisijas vadītājs, Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks, Drošības policijas priekšnieks un ģenerālprokurors.

Jau vēstīts, ka Streļčenoks ir paziņojis, ka vēlētos pretendēt uz šo amatu atkārtoti.

LA.lv