×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2014
Drukāt

Lielākā traģēdija Everestā – lavīnā dzīvību zaudē vismaz 11 cilvēki

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Vismaz 11 cilvēki piektdien rīta pusē gājuši bojā lavīnā Everesta nogāzēs, pavēstīja glābēju komandas pārstāvis. Traģēdija ir negadījums ar lielāko upuru skaitu, kāds jelkad pieredzēts pasaules augstākajā kalnā.

“Es redzēju, kā uz bāzes nometni tiek nogādāti 11 līķi. Mums teica, ka gaidāmi ir vēl trīs,” sacīja Himalaju Glābšanas operāciju apvienības pārstāvis Lakpa Šerpa.

Bojāgājušie ir Nepālas šerpas, kas Everestā strādāja, sagatavojot kalnu alpīnisma sezonai.

Lavīna izraisījusies ap plkst.6.45 aptuveni 5800 metru augstumā apvidū, kas ir pazīstams kā “popkorna lauks”. Tas atrodas ceļā uz bīstamo Humbu ledus kritumu, sacīja Nepālas Alpīnisma asociācijas prezidents Angs Čerings. Vairāki alpīnisti guvuši savainojumus.

Šerpas sagatavojuši ceļu uz smaili, gatavojoties alpīnisma pamatsezonas sākumam, kas ir gaidāms vēlāk šomēnes, apliecināja Tūrisma ministrijas amatpersona.

Piektdienas traģēdija ir negadījums ar lielāko upuru skaitu, kāds vien pieredzēts mūsdienu alpīnisma vēsturē Everestā, sacīja alpīnisma eksperte Elizabete Holija, kas tiek uzskatīta par vadošo autoritāti Himalaju alpīnisma jautājumos.
1996.gadā dzīvību zaudēja astoņi divu ekspedīciju cilvēki, sacīja Holija. Šī traģēdija iemūžināta Džona Krakaukera pazīstamajā grāmatā “Into Thin Air” (“Retinātā gaisā”).

Kopš Everestā 1953.gadā pirmo reizi uzkāpa Edmunds Hilarijs un Tencings Norgejs, pasaules augstākā kalna nogāzēs dzīvību zaudējuši vairāk nekā 300 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+