×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Jauno radaru pirmais mēnesis: lielākais fiksētais ātruma pārkāpums – 167 kilometri stundā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Jauno fotoradaru lielākais fiksētais ātrums – 167 kilometri stundā, žurnālistiem ceturtdien teica Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Par šādu pārkāpumu vadītājam piemērots naudas sods 210 eiro apmērā. Policija atgādina, ka par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem tiek piemērots minimālais naudas sods.

Šo pārkāpumu jaunie radari fiksējuši uz autoceļa Tīnūži – Koknese. Kopumā kopš fotoradaru uzstādīšanas brīža fiksētas 1013 reizes, kad vadītāji pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu. 935 reizes ko kopumā fiksētājiem pārkāpumiem ātrumu pārsnieguši vieglie transportlīdzekļi.

Pirmie darbību 12.februārī sāka radari uz ceļa Rīga–Jelgava pie pagrieziena uz Brankām, kā arī uz jaunā Rīga–Koknese ceļa pie satiksmes mezgla ar ceļu Inciems–Sigulda–Ķegums. Līdz tam radari darbojās testa režīmā un paziņojumi autovadītājiem netika sūtīti.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) norāda, ka vietās, kur radari ir uzstādīti, pašlaik samazinājies plūsmas ātrums un tiek fiksēts neliels skaits ātruma pārkāpēju. Pirms katras stacionārā fotoradara atrašanās vietas izvietotas braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļazīmes ar papildzīmi par fotoradara darbību.

Krapsis akcentēja, ka pašlaik kopumā soda naudās iekasēti pieci tūkstoši eiro. Viņš skaidroja, ka daudzi uzlikto sodu nav vēl samaksājuši. Tāpat vadītāji bieži vien uzlikto sodu par ātruma pārsniegšanu samaksā “izejot tehnisko apskati”.

Kopējā summa, kuru veido fotoradaru fiksētie pārkāpumi, ir 40 tūkstoši eiro.

Savukārt CSDD pārstāvis Ģirts Rorbaks skaidroja, ka nākotnē paredzēts uzstādīt vēl 24 fotoradarus. Pašlaik tiek veikta analīze, lai noteiktu, kurās vietās uz ceļiem ir situācija visbīstamākā, lai, samazinot vidējo braukšanas ātrumu, situāciju uz ceļiem uzlabotu. Rorbaks akcentēja, ka radari netiks izvietoti tikai Rīgas reģionā, bet arī citās Latvijas vietās.

Viņš arī pastāstīja, ka pagaidām nav bijuši gadījumi, kad iedzīvotāji jaunos fotoradarus būtu mēģinājuši sabojāt.

Atbilstoši CSDD datiem, triju gadu laikā vietās, kur paredzēts uzstādīt mērierīces, notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, cietuši 135 cilvēki, bet bojā gājuši astoņi cilvēki. Tiek lēsts, ka naudas izteiksmē valstij tādējādi nodarīti vairāk nekā četri miljoni eiro lieli zaudējumi.

Radarus uzstādīja uzņēmums “RECK” sadarbībā ar mērierīču izgatavotāju – Nīderlandes uzņēmumu “GATSO”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. rezultāts nožēlojams Atbildēt

    Nav naudas benzīnam, nākas nosalt grāvī, nevis advancēti nosisties sešiem plus vēl koplietošanas meitenei

  2. Krīzes sekas. Nekas ņiprāks par žoporožeciem laikam nebraukā. Pagastu autosportisti tiek vienkārši apspiesti. Nav ko ieliet bākā, un sev arī sanāk tikai pa retam. Un abas reizes apvienot…. Tur nepieciešami visi trīs biznesa vaļi- ņuhs, čujs un poņa. Pa retam sanāk, un tad arī uzreiz pusducis nepretendē uz pensiju

  3. Kuri jau atkal— melo—- patieso rādijumu — atkal izsviesta nauda vējā , un tautai , tiesu darbi pierādijumos !

Draugiem Facebook Twitter Google+