×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. decembris, 2017
Drukāt

Lielākais finanšu darījums šogad: “Akropoles” būvniecībai piešķir 106,5 miljonus eiro (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daudzfunkcionālā tirdzniecības centra “Akropole” būvniecībai Rīgā SEB banka piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 106,5 miljonu eiro apmērā, portālu LA.lv informēja bankā.

Banka uzsver, ka tas šī gada apjomīgākais darījums Latvijā nekustamo īpašumu nozarē un viens no lielākajiem Latvijā noslēgtajiem finansēšanas darījumiem.

Jauno tirdzniecības centru plānots atvērt 2019. gadā, un tā kopējā platība sasniegs apmēram 98 tūkstošus kvadrātmetru. No tiem 90 tūkstoši kvadrātmetru paredzēti tirdzniecībai, bet 10 tūkstoši – biroju telpām. “Akropoles” apmeklētājiem būs pieejams arī kinoteātris, tostarp IMAX kino, slidotava, īpaša izklaides zona un restorāni.

Tirdzniecības kompleksā būs aptuveni 1500 jaunu darbavietu un vismaz 2500 autostāvvietas. Ap centru tiks iestādīti 700 jauni skujkoki, lapu koki un krūmi, kā arī vairāki simti citu augu, veidojot zaļu un patīkamu apkārtni “Akropoles” apmeklētājiem un vietējiem iedzīvotājiem.

“Akropole” būs pirmais daudzfunkcionālais tirdzniecības centrs Latvijā, kas būvēts saskaņā ar BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) ilgtspējīgas būvniecības standartiem – izmantojot kvalitatīvus un videi draudzīgus materiālus, rūpējoties par ūdens un elektroenerģijas efektīvu izmantošanu, kā arī pielietojot citus ilgtspējīgus risinājumus.

Lai iedzīvotāji varētu ērti sasniegt tirdzniecības centru, tiks uzbūvēta jauna estakāde no Dienvidu tilta, kā arī veikti citi transporta plūsmas uzlabojumi, piemēram, paplašinot Salaspils ielu, izveidojot jaunas iebrauktuves no Slāvu un Salaspils ielām, kā arī uzlabojot sabiedriskā transporta piekļuvi tirdzniecības centram.

Tirdzniecības centra “Akropole” būvniecības ģenerāluzņēmējs ir kompānija Merks.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Esmu priecīgs!

  2. 2500 normalas automasinu stavvietas vai bernu ratinu novietnes,ka piemeram Klaipeda,kur viens otram sanus bukte?

Draugiem Facebook Twitter Google+