×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. maijs, 2014
Drukāt

Lielākais procents Latvijas iedzīvotāju ir konservatīvie intelektuāļi (6)

Ekrānšāviņš no esdns.lvEkrānšāviņš no esdns.lv

Sagaidot desmit gadus, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai (ES), EK pārstāvniecība Latvijā ar aplikācijas “ES DNS” palīdzību centās noskaidrot, kādam eiropieša tipam latvieši atbilst visvairāk, portālu LA.lv informēja projektu vadītāja Lauma Vaņkova.

Testā piedalījās vairāk nekā 23 000 Latvijas interneta lietotāju, no kuriem lielākā daļa ir konservatīvie intelektuāļi (29%), gandrīz tikpat daudzi ir kultūras estēti (25%), bezbailīgie ziemeļnieki (17%), dzīves baudītāji (12%), liberālie brīvdomātāji (11%), bet vismazāk starp mums ir punktuālo praktiķu (6%).

Konservatīvajiem intelektuāļiem raksturīgs ass prāts, iespaidīgas zināšanas, analītiska domāšana, veselīga ironija un paškritiska attieksme pret sevi un citiem. Ja šķiet, ka intelektuāļiem nav humora izjūtas, tad tie pavisam noteikti ir maldi – sarunu biedrs vienkārši nav uztvēris viņu smalki sarkastiskos jokus.

Otrs izplatītākais tips ir kultūras estēts, kurš vienmēr ir pieklājīgs, rūpīgs pret apkārtējiem un prot uzsākt sarunu ikvienā sabiedrībā. Estēta mīlestība uz eleganci un mākslu spīd cauri it visam. Viņam patīk skaistas lietas, vietas un interesanti cilvēki. Estēta gaumes izjūta ir nevainojama, viņa ārējais tēls ir pārdomāts līdz visrūpīgākajam sīkumam.

Bezbailīgais ziemeļnieks, kurš ir trešais izplatītākais tips, nebaidās no dzīves izaicinājumiem un nekautrējas ķerties vērsim pie ragiem. Viņu ir norūdījusi māte daba. Peldes ezerā meža vidū, pastaigas gumijas zābakos pa purvu, paša lasītas dzērvenes brokastīs un rīta pastaigā pa ceļam satikts briedis – lūk, tā ir īstā dzīve!

Savukārt dzīves baudītājam ir tikai trīs vērtības – mīlestība, bauda un atpūta. Viņš ir pārliecināts, ka dzīve ir dota tikai tāpēc, lai to izbaudītu un izdzīvotu.

Rīgas ielās skaidri redzami vairāki liberālie brīvdomātāji. Tie ir tie, kas pārvietojas ar velosipēdu un labprāt iepērkas tirdziņā, bet svētdienu pavada vēlās brokastīs kopā ar draugiem, apspriežot nedēļas sabiedriskās aktualitātes.

Visretāk sastopamai punktuālais praktiķis cieši tic, ka precizitāte, atbildība un rūpīgs darbs ir īstas vērtības. Ja reiz viņš ir ko uzsācis, varat būt droši, ka rezultāts būs nevainojams – neatkarīgi no tā, vai runa ir par jauna uzņēmuma dibināšanu, vai rūpīgi iepakotiem cepumiem bērna labdarības tirdziņā. Savu ES DNS joprojām ir iespēja noskaidrot ikvienam, kurš to vēl nav paspējis izdarīt: www.esdns.lv.

Aplikāciju ES DNS atbalsta Latvijas Ārlietu ministrija, EP Informācijas birojs un EK pārstāvniecība Latvijā. Projektu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ,,Konservētos,, intelektuāļus skaitā nospiedoši pārsniedz aplokšņu algu saņēmēji,bezdarbnieki,trūkumcietēji ,invalīdi ,bomži ,homoseksuāļi,pedofīli ,narkomāni ,alkoholiķi ,cietumnieki,zagļi ,valsts izlaupītāji……..

  2. dabiskas ekoloģijas produkti ir etniski integrēti nacionālisti!

  3. Un šito finansēja arī Latvijas valdība??? Es gribu savus nodokļus atpakaļ!

  4. Kaut kāds sviests! Kaut kāds pirmziemnieku līmeņa horoskops, tikai iepakots ES maisiņā, un par tādu vēl ES nauda maksāta! Kaut kāda tukšrunāšana globāla sieviešu žurnālla vispārīgās frāzēs. Jā un, protams, Latvijā ļoti izplatīti ir “rūpīgi iepakoti cepumi bērna labdarības tirdziņā”…

  5. Būtu interesanti uzzināt, kas raksturo pārējās grupas.

Draugiem Facebook Twitter Google+