×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Lielākajā daļā Latvijas labības vākšana pabeigta; raža par 30% zemāka

LETALETA

Lielākajā daļā Latvijas graudu novākšana jau ir beigusies, nenovākts vēl ir palicis rapsis, griķi un kukurūza, pavēstīja aptaujāto lauksaimnieku organizāciju pārstāvji.

 

Biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) priekšsēdētājs Juris Lazdiņš pastāstīja, ka šobrīd ir novākta lielākā daļa no visiem sējumiem. “Šobrīd ir novākti 90% no visiem vasarājiem, atlicis vien vasaras rapsis, tāda netradicionāla kultūra kā griķi un kukurūza, kas pārsvarā tiek audzēta lopbarībai un ko novāc vēlāk,” sacīja Lazdiņš, taču piebilda, ka ir arī tādas vietas, kur visa labība līdz galam nav novākta.

Tāpat viņš pastāstīja, ka šogad graudu ražas ir par 30% zemākas nekā iepriekšējā gadā, kad Latvijā bija rekordražas, taču salīdzinot ar citiem gadiem, raža ir virs vidējās. “Šogad interesanti ir tas, ka graudiem ir ļoti dažāda kvalitāte un tas bija redzams jau sākot kulšanu. Taču jāteic, ka kopumā nav lopbarības graudu pārlieku daudz,” sacīja Lazdiņš.

Arī lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” izpilddirektors Edgars Ruža pastāstīja, ka lielākā daļa graudu jau ir novākta. “Domāju, ka lielākā daļa lauksaimnieku graudus jau ir novākuši, lai gan ir vietas, kur laikapstākļu dēļ vasarāji vēl līdz galam nav nobrieduši un tie tiks novākti vēlāk,” sacīja Ruža.

Tāpat viņš atzīmēja, ka pašlaik līdz galam nav novākts vasaras rapsis, taču zemniekiem ar to arī nevajag steigties. “Esam redzējuši, ka arī pēc pirmā sniedziņa novāc vasaras rapsi. Bet ar kukurūzu tā dara regulāri,” teica “Latraps” pārstāvis.

Jau ziņots, ka eksperti šogad prognozē, ka graudu ražas Latvijā šogad būs virs vidējā līmeņa, taču tās nepārsniegts iepriekšējā gada apjomu, kad Latvijā bija rekordražas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+