Ekonomika
Bizness

Lielākajam “Olainfarm” akcionāram aizdomas par fiktīvu darījumu slēgšanu, ko var būt veikusi I. Maligina0


Irina Maligina.
Irina Maligina.
Publicitātes foto

Līdz šodienai, 20. martam, SIA “Olmafarm” valdes locekle Milana Beļeviča nav saņēmusi no uzņēmuma iepriekšējās valdes locekles Irinas Maliginas pieprasītos dokumentus.

Šāda I. Maliginas rīcība, aizturot uzņēmuma dokumentu izsniegšanu, Valērija Maligina mantojuma līdzmantiniecēm un SIA “Olmafarm” valdes loceklei Milanai Beļevičai rada aizdomas par iespējamiem fiktīviem darījumiem, kas veikti, I. Maliginai atrodoties amatā no 2018. gada 7. februāra līdz 2019. gada 2. janvārim vai tikuši noslēgti ar atpakaļejošu datumu.

Ar līdzmantinieču lēmumu jau šā gada 2. janvārī valde tika mainīta, no tās atceļot vienīgo valdes locekli Irinu Maliginu, un ieceļot Milanu Beļeviču.

Milana Beļeviča skaidro, ka ir pamatotas aizdomas, ka I. Maligina kā bijusī uzņēmuma amatpersona var būt noslēgusi fiktīvus darījumus un/vai izsniegusi pilnvaras vai piešķīrusi tiesības trešajām personām, tajā skaitā ar atpakaļejošu datumu, lai mēģinātu prettiesiski ierobežot SIA “Olmafarm” balsojumu gaidāmajā AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē šā gada 1. aprīlī.

“Aicinu I. Maliginu kā SIA “Olmafarm” bijušo valdes locekli apzināties atbildību par savu rīcību likuma priekšā. Ja SIA “Olmafarm” likumīgās valdes aizdomas izrādīsies pamatotas, uzņēmums vērsīsies tiesībsargājošajās institūcijās pret visiem prettiesiskajās darbībās iesaistītajiem.”

Bažas par iespējamiem fiktīviem darījumiem pastiprina publiski izskanējusī informācija 10. marta televīzijas raidījumā “Nekā Personīga”, kur AS “Olainfarm” padomes loceklis Mārtiņš Krieķis apstiprina, ka profesionālos pakalpojumus uzņēmumam sniedz kāds Mārcis Miķelsons – advokāts, pret kuru ir ierosināta krimināllieta par krāpšanu saskaņā ar Krimināllikuma 177. pantu.

M. Miķelsons ir arī figurants līdzīgajos SIA “NP Foods”, saldumu ražotāja AS “Laima” un SIA “Latvijas Projektēšanas Savienība” reiderisma gadījumos.

SIA “Olmafarm” paziņo, ka tā nav nodevusi tiesības citām personām piedalīties, balsot vai kā citādāk rīkoties ar AS “Olainfarm” akcijām, tajā skaitā, balsot šā gada 1. aprīlī izsludinātajā akcionāru sapulcē. 2019. gada 4. janvārī, izsludinot “Latvijas Vēstnesī”, ir atsauktas visas līdz 2019. gada 2. janvārim SIA “Olmafarm” izdotās pilnvaras.

SIA “Olmafarm” vienīgā valdes locekle ar pārstāvības tiesībām ir Milana Beļeviča, kurai ir tiesības pārstāvēt sabiedrību.

SIA “Olmafarm” aicina AS “Olainfarm” valdi atturēties no sadarbības ar personām ar noziedzīgiem mērķiem, tajā skaitā no tādām darbībām, kuras mēģinās liegt vai ierobežot emitenta akcionāru tiesības piedalīties sapulcē.

AS “Olainfarm” valde tiek aicināta ņemt vērā šajā paziņojumā minēto, organizējot un nodrošinot AS “Olainfarm” akcionāru sapulci 2019. gada 1.aprīlī, kā arī, nodrošināt šīs sapulces norisi, ievērojot labas korporatīvās pārvaldības principus, kuri jāievēro publiskai akciju sabiedrībai.

Vienlaikus SIA “Olmafarm” valde atgādina gan par AS “Olainfarm” valdes, gan uzņēmuma AS “Olainfarm” kā emitenta atbildību Latvijas Republikas likumu priekšā par veiktajām darbībām.

AS “Olainfarm” līdzmantinieces un SIA “Olmafarm” rūpīgi sekos līdzi valdes rīcībai un nepieciešamības gadījumā par jauniem pārkāpumiem vērsīsies tiesībsargājošajās institūcijās.

Saistītie raksti

SIA “Olmafarm” ir lielākais AS “Olainfarm” akcionārs, kas kontrolē 42,56 % no AS “Olainfarm” akcijām.

Tiesībsargājošās institūcijas jau ir uzsākušas kriminālprocesu par darbībām saistībā ar vienpersoniskajām prettiesiskajām I. Maliginas darbībām AS “Olainfarm” pārvaldes pārņemšanā 2018. gada 4. septembra akcionāru sapulcē un pēc tam sekojošajām darbībām gan AS “Olainfarm”, gan SIA “Olmafarm”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Kur nauda, tur strīdi. Izgaismojas atkritumu biznesa uzņēmuma vadības nesaskaņas
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ādažos atvērts pirmais gastrobārs “Klaips”
9 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Izmisuma rinda: Pensionāri uzskata, ka nav padomāts, kā viņiem ērtāk tikt pie savas naudas 2
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki pie Brīvības pieminekļa
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Helmanim piemērots aizdomā turētā statuss; liegts izbraukt no valsts 1
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Kuzņecovs pasaules čempionātā, kur spēlēja arī pret Latviju, lietojis kokaīnu
21 minūtes
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Abi vadošie Latvijas pludmales volejbola dueti Majoru smiltīs sāk ar uzvarām
1 stunda