×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Lielākam lēcienam vajadzīgs laiks

hokomanda_jk_13

Darba ņēmējs grib, bet darba devējs šaubās. Pašlaik vēl nav skaidrības par Latvijas hokeja izlases galvenā trenera palikšanu šajā amatā pēc pasaules čempionāta Stokholmā. Līgums ar Tedu Nolanu beigsies 1. jūnijā, un viņš gribētu palikt, taču Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans, solot izvērtēt sadarbību ar Nolanu, pirmajos komentāros vairāk runā par kanādieša mīnusiem nekā plusiem.


 

Desmitā vieta

Latvijas hokejisti pasaules čempionātu pabeidza, ar 0:4 zaudējot laukuma saimniekiem zviedriem un savu sēriju bez vārtu guvuma pagarinot līdz 216 minūtēm. Mača labākā spēlētāja balvu saņēma aizsargs Jānis Andersons, bet visā čempionātā kopumā par trim labākajiem Latvijas hokejistiem atzīti aizsargs Georgijs Pujacs, uzbrucēji Ronalds Ķēniņš un Miks Indrašis.

S grupā latvieši finišēja piektajā vietā, čempionāta kopvērtējumā – desmitajā, Starptautiskās hokeja federācijas rangā no 13. vietas pakāpjoties uz vienpadsmito un iegūstot iespēju nākamziem Rīgā rīkot Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Daļēji skaidra arī mūsu grupa nākamajā pasaules čempionātā – Vācijas, Norvēģijas, Austrijas un Francijas izlases, bet biezie kļūs zināmi pēc medaļu sadalīšanas Stokholmā. Šodien notiks visas četras ceturtdaļfināla spēles: Kanāda – Slovākija, Krievija – Norvēģija, ASV – Somija, Zviedrija – Čehija.

 

Labas iestrādes

Pēc zaudējuma zviedriem Teds Nolans zibeņus nemeta:

– Pretinieki guva trīs vārtus vairākumā un aizmuka rezultātā. Lielas nozīmes šīs spēles iznākumam nav, taču joprojām bija jācīnās par godu, un esmu apmierināts ar to, ko puiši šodien parādīja laukumā.

– Kādēļ pēdējās trīs spēlēs izlasei neizdevās iemest nevienus vārtus?

– Mums ir pāris hokejisti, kas var iemest, taču spēle uzbrukumā līdzīga laika apstākļiem – dažreiz tie ir labi, citreiz briesmīgi. Kaut kādu iemeslu dēļ uzbrukums pazuda, negājām uz vārtiem, neaizsedzām vārtsargam skatienu.

– Kādi secinājumi par čempionātu kopumā?

– Uzskatu, ka ļoti laba bija daļa spēles pret Krievijas izlasi, uzvarējām vāciešus un itāļus. Pret čehiem cīnījāmies, tomēr nākamajam mačam pret Norvēģijas izlasi zaudējām Bārtuli un Ķēniņu. Sekoja neveiksme. Pret dāņiem bija slikts mačs. Komandai ir potenciāls progresam. Lai cīnītos par medaļām, jāstrādā ļoti daudz, taču pamats ir – vairāki ļoti labi spēlētāji, drīz valstsvienībā ienāks hokejisti no jauniešu izlasēm. Saliekot visu kopā, varam izveidot plānu, kā četru piecu gadu laikā izlasi padarīt daudz spēcīgāku.

– Pēc iepriekšējās spēles runājāt par spēlētāju attieksmes trūkumu.

– Neesmu apšaubījis viņu vēlmi spēlēt izlasē, bet dažreiz viss nenostrādā, netiek veltītas pietiekamas pūles. Puiši mēģināja, tomēr jāsa­prot, ka uzvaras nāk ļoti grūti. Tas prasa attieksmi un talantu. Mēs turpmāk neuzvarēsim, ja spēlēsim tāpat kā šajā turnīrā. No šī punkta jāiet uz augšu.

– Vai jūs gribētu palikt Latvijas izlases galvenā trenera amatā?

– Ar lielāko prieku! Man patika strādāt ar spēlētājiem, patika Rīga un Latvija. Hokejistiem jau sākumā teicu, ka beigās viss nostrādās, taču pagaidām esam tikai ceļa sākumā. Es noteikti vēlētos turpināt darbu ar Latvijas izlasi.

– Vai tiesa, ka jums ir darba piedāvājumi klubos Eiropā, Krievijā?

– Avīzēs esmu lasījis, taču tās ir tikai baumas, man neviens nav zvanījis.

– Kas jūs pārsteidzis Latvijas hokejā?

– Esmu pārsteigts, cik ilgi un labi komanda turējusies elites divīzijā bez īstas stratēģijas un plāna. Nesaku, ka to nav bijis, taču jāstrādā ar noteiktu plānu, kā attīstīt puišus jau no bērnības. Ceru, ka Latvijas Hokeja federācijas vadītāji ir apmierināti ar rezultātu. Eiropas hokeja Izaicinājuma spēlēs pirms gada Latvijas izlasei bija trīs punkti, tagad – desmit, bet pasaules čempionātā no 13. vietas esam pakāpušies uz desmito. Uzlabojumi ir, bet lielākam lēcienam vajadzīgs laiks.

 

HOKEJS

PASAULES ČEMPIONĀTS

S grupa

* Latvija – Zviedrija 0:4 (0:2, 0:1, 0:1), Čehija – Vācija 8:1 (3:1, 3:0, 2:0).

1. Krievija 7–0–0–0 27:8 21*

2. Zviedrija 6–0–0–1 29:15 18

2. Čehija 4–1–0–2 24:11 14

4. Norvēģija 4–0–1–0 33:19 13

5. Latvija 2–0–0–5 11:19 6

6. Vācija 2–0–0–5 14:31 6

7. Dānija 1–0–1–5 13:23 4

8. Itālija 0–1–0–6 6:31 2

 

H grupa

* Slovākija – Francija 5:4 (2:2, 1:1, 2:1), ASV – Šveice 5:2 (0:0, 2:1, 3:1).

1. Kanāda 6–0–1–0 35:15 19

2. ASV 4–2–0–1 32:17 16

3. Somija 5–0–0–2 21:14 15

4. Slovākija 5–0–0–2 21:13 15

5. Francija 3–0–0–4 21:32 9

6. Šveice 2–0–0–5 16:21 6

7. Baltkrievija 1–0–0–6 11:23 3

8. Kazahstāna 0–0–1–6 11:33 1

 

* uzvaras pamatlaikā, uzvaras papildlaikā vai pēcspēles metienos, zaudējumi papildlaikā vai pēcspēles metienos, zaudējumi pamatlaikā, iemestie un ielaistie vārti, punkti.

 

KOMENTĀRS

Kirovs Lipmans, Latvijas Hokeja federācijas prezidents: “Diemžēl uzdevums iekļūt ceturtdaļfinālā nav izpildīts, un tas ir galvenais. Ar Nolanu par nākotni vēl neesam runājuši, vienojāmies, ka pagaidām ieturēsim pauzi. Pret galveno treneri īpašu pretenziju man nav, viņš labi saprot hokeju, bet ziemeļamerikāņiem ir pavisam cita filozofija, un mums to grūti saprast. Kanādiešiem ir normāli čempionātā ierasties kopā ar ģimenēm, bet nedomāju, ka mūsu hokejisti ir tam gatavi. Man tas bija neliels šoks. Diemžēl daži neparādīja gaidīto, īpaši tie, kam bija ļoti labi rādītāji “Dinamo” sastāvā KHL, piemēram, Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs. Ja nespēlē pirmā maiņa, tad pazūd arī komanda. Nākamajā čempionātā dažu no šī sastāva noteikti izlasē nebūs. Komandai bija jābūt daudz saliedētākai, spēlētāji nebija kā viena ģimene atšķirībā no Norvēģijas vai Dānijas izlases. Tas ir tāpēc, ka lielie profesionāļi nesaprot jaunos un aizmirsuši, ka arī viņi kādreiz bija jauni. Par atmosfēru bija jārūpējas Nolana palīgiem, jo viņi visus hokejistus ļoti labi pazīst. Apmierina tas, ka izlasē ienāk jauni spēlētāji un nākotnē varam progresēt.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+