×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas notiks Anglijas karaliskajos īpašumos (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latviešu izklaides pasākumu organizatori Anglijā – apvienība “Bērzes Strazdi”, kura ik gadus rīko Jāņu svinības ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem, paziņojusi, ka šogad tās noritēs britu karaliskās Rokingemas pils īpašumos Anglijā, Korbijā, portālam LA.lv pavēstīja biedrības “Bērzes Strazdi” pārstāve Latvijā Linda Burda.

Burda stāsa, ka Rokingemas pils bija iecienīta slavenā angļu rakstnieka Čārzla Dikensa medību un atpūtas vieta. Tajā filmēta BBC Anglijas pilsoņu kara drāma “By the Sword Divided”, televīzijas seriāls “Arnescote Castle”, kā arī tā redzama leģendārajā parodijfilmu klasikā “Top Secret!” ar Holivudas aktieri Velu Kilmeru galvenajā lomā.

“Tā kā vasaras saulgriežu svinības – Jāņi, tradicionāli ir nozīmīgākais svešatnē dzīvojošo tautiešu kopā sanākšanas pasākums, “Bērzes strazdi” jau ceturto gadu pēc kārtas rīko lielākos tradīcijām bagātākos, muzikālākos un iespaidīgākos Līgo svētkus Lielbritānijā. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug. Pirmajos rīkotajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā “Mūsmājas” ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn “Daugavas Vanagu” lauku īpašumā “Mūsmājas” jau bija 2300 svinētāju. Šovasar “Bērzes strazdi” ir sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils īpašumos,” stāsta Burda.

Svinības 52 hektārus lielajā Rokingemas pilsmuižas Lielajā parkā risināsies no 19. līdz 21. jūnijam. Agrajiem līgotājiem būs iespēja iesildīt balsis un deju soli ar latviešu dziesmām, grupām “Dakota” un kavermūzikas virtuoziem “Mazie Rakari”. Bet visu svētku garumā notiks dejotāju, dziedātāju, koklētāju un aktieru priekšnesumi, aktivitātes bērniem, būs arī Jāņu tirdziņš ar gardajiem latviešu labumiem, alu, amatnieku rokdarbiem. Tiks pīts Jāņu vainags un kurināts lielais Jāņu ugunskurs, kā arī gaidāma jestrā un tradicionālā nakts balle līdz rītausmai ar dzīvajām gupām “Mazie Rakari”, “Dakota” un “Credo”. Vēl varēs baudīt teātra skatus no “Miču-Maču Silmači”, un “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un citu latviešu filmu skatīšanos brīvdabas kino zem klajas debess.

“Mēs, visa latviešu sabiedrība, esam pelnījuši Anglijā piedzīvot šos svētkus. Turklāt fantastiskais pļavas ielejas reljefs ar skatuvei piemērotu uzkalnu, veido savdabīgu dabas amfiteātri. Ideāla vieta ar labu skatuvi, vērienīgu piedāvājumu no vietējiem latviešu tirgotājiem, amatniekiem un izklaides, kultūras programma visai ģimenei – tādi būs šie svētki,” stāsta svētku organizators Toms Zeltiņš.

Jāņu pasākuma organizācijā jau kopš septembra aktīvi piedalās 12 cilvēku komanda, bet pasākuma dienās brīvprātīgo skaits sasniegs pat 80 cilvēkus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. inglanderi varēs nobaudīt letiņu ķēzi un bairīti aiz abiem vaigiem !

  2. Kā uz to skatās angļi?

Draugiem Facebook Twitter Google+